امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98474
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همزمان با با ایام شهادت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همزمان با با ایام شهادت امیرالمومنین، حضرت علی (ع) در یادداشت تازه‌ی خود خطاب به اعضای نهاد کتابخانه‌ها نوشت: آن امام راحل بنده­‌ی خدا بودن را بزرگترین شاخصه­‌ی حضرت امیر (ع) می­دانستند. مقام معظّم رهبری نیز در توصیف عناصر شخصیّت حضرت علی (ع) با ذکر صفاتی چون زهد، علم، عدل و دادگری، رأفت و محبّت نسبت به ضعیفان و یتیمان، پیشگامی در کارهای خیر، حکمت، فصاحت و ... جوهر و روح کار آن حضرت را اخلاص ایشان در همه­‌ی امور می­دانند، یعنی کار را فقط برای رضای خدا و بر طبق تکلیف الهی و اسلامی و بدون هیچ انگیزه­ شخصی و نفسانی انجام دادن.

علیرضا مختارپور در این نوشتار ادامه تاکید می‌کند: اینک برای ما چه وظیفه­‌ای مهمتر و ضروری­‌تر از تلاش برای پیروی از آن حضرت که نه تنها شیعیان و مسلمانان بلکه بسیاری از پیروان مذاهب و مکاتب دیگر نیز در برابر عظمت شخصیّت او زبان به تحسین گشوده­ اند وجود دارد؟ از خداوند متعال خواستارم تا به همه­ی ما توفیق آموختن اخلاص از آن امام متّقین عطا فرماید. انشاءالله

دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها در بخش دیگری به دیدار کتابداران کتابخانه­‌های عمومی کشور با حضرت آیت­الله العظمی خامنه­ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در سال 1390 هم اشاره دارد و می‌گوید: دیداری که در آن مقام معظّم رهبری قصد خود از برگزاری آن نشست را تشکر از زحمات کتابداران به خاطر کار مهمی که انجام می‌دهند و احترام به کتاب و کتابخوانی و تأکید بر اهمیّت کتاب در جامعه دانستند. امیدوارم بازخوانی آن بیانات ارزشمند موجب تجدید قوا و نشاطی تازه برای ادامه­ فعالیت صد در صد فرهنگی کتابداران عزیز باشد و آن رهنمودها به عنوان نقشه­ راه مورد توجه همه­ عزیزان شاغل در امر کتاب و کتابخانه­‌ها قرار گیرد. انشاءالله .

مختارپور در ادامه این یادداشت که مشابه هفته‌های قبل به صورت هفتگی منتشر نموده است می‌افزاید: کارهای خوبی در حال انجام است و برای اصلاح یا تکمیل اطّلاعات نیز مرحله خاصّی پیش­‌بینی شده که به زودی اعلام می­‌شود. در پاسخ به پرسش بسیاری از عزیزان درباره­ جزئیّات نحوه محاسبه­ سنوات، بیمه، نوع رسمی شدن و به طور کلی آیین­‌نامه­ اداری- استخدامی نهاد، باید عرض کنم که نهاد کتابخانه­‌های عمومی کشور نهادی عمومی و غیردولتی است لذا طبق بند د ماده­ 3 قانون تأسیس و نحوه­ اداره­ کتابخانه­‌های عمومی کشور دارای آیین­‌نامه و دستورالعمل اختصاصی در زمینه­‌های اداری، مالی، جذب و نگهداری نیروی انسانی است. لذا در حال حاضر خدمتگزاران شما در ستاد نهاد در حال بررسی و تنظیم آیین­‌نامه­ جدید اداری- استخدامی نهاد هستند که از طرفی دارای امتیازات آیین­‌نامه­‌های اداری – استخدامی نهادها و دستگاه‌های متناظر باشد و از سوی دیگر نواقص و معایب موجود در آیین­‌نامه­ قبلی نیز اصلاح شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار