امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98485
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی خورشاهیان شاعر و نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان درباره حملات ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی خورشاهیان شاعر و نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان درباره حملات وحشیانه رژیم صهیونیسم به غزه، یادداشتی با عنوان «کبوتران اورشلیم» که یکی از عناوین اشعارش در مجموعه شعر «اعتراف بر سه‌شنبه» است را نوشته و در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار داده است که در ذیل از خاطرتان می‌گذرد:

«کبوتران اورشلیم»

از کلاه تو آب می‌نوشند

و برگ‌های صلح زیتون را

تا هذا البلدالامین می‌برند.

گلوله‌ها

در گلوی تفنگ تو گل می‌دهند

و سقایان

مشک‌های‌شان را

در سنگرهایی می‌گشایند

که تو در آنها نارنج و ترنج کاشته‌ای.

حتی سربازی که در سنگر روبه‌روست

دلش برای نگاه تو تنگ می‌شود

برای مهربانی نگاهی که حتی

تفنگش را به روی هیچ آهویی نشانه نمی‌رود.

فکر می‌کنی اگر چهل روز

دعای باران بخوانم

تو را دیگر بار

در آستانه در خواهم دید؟

این روزها که حماسه است و عشق هرازگاهی تکرار می‌شود و این تکرارها آن قدر زیاد شده است که گاهی فکر می‌کنم همیشه، روزگار فلسطین چشم‌های من، همین گونه بوده است و ما نشسته‌ایم و زل زده‌ایم به آن چه که باورش برای‌مان سخت است و رودخانه‌های اشک‌هایمان برای مصائب مردان و زنان و کودکان فلسطین جاری است.

جهان سکوت کرده است، که همیشه سکوت کرده بوده است. در کشورهای اسلامی هم گاه وضع به مراتب از فلسطین بدتر شده است و مسلمانان! نامسلمان روی صهیونیست‌ها را در جنایاتشان سفید کرده‌اند؛ هر چند همگی روسیاهان همه تاریخند.

کاش قلم‌هایمان این روزها قدم‌هایی می‌شد که ما را به سوی فلسطین و زیتون روانه می‌کرد و دست‌هایمان اگر تفنگی یا سنگی برنمی‌داشت؛ دست کم، دست نوازشی‌ می‌شد بر پلک‌های باز کودکانی که در خواب به بهشت رفته‌اند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها