امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98488
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۰۰
تعداد بازدید: 73
شرکت انتشارات خورازمی به مالکیت سازمان تبلیغات اسلامی درمی‌آید. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

شرکت انتشارات خورازمی به مالکیت سازمان تبلیغات اسلامی درمی‌آید.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس انتشارات خورازمی به عنوان یکی از ناشران قدیمی و باسابقه کشور که تا سال 1386 به مدیریت علیرضا حیدری‌خواجه‌پور مشغول فعالیت بود، اما با درگذشت مرحوم حیدری بر اساس آنچه توافقات قبلی خوانده می‌شود وارد مرحله تعیین مالکیت در قوه قضائیه شده است. اقدامی که بر اساس قرائن موجود از چهار سال پیش در دست پیگیری بوده است.

انتشارات خورازمی در عمر 46 ساله خود آثار متعددی را در حوزه ادبیات معاصر، ادبیات کلاسیک، سفرنامه، فلسفه و مفاخر علمی منتشر کرده است.

انتشارات خوارزمی در سال 1347 با همکاری چندین نفر به عنوان یک شرکت سهامی پایه‌گذاری شد و در طول فعالیت خود با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو شد. سال 1352 با اختلافی که بین شرکاء این شرکت پیش آمد تا آستانه تعطیلی پیش رفت که با پا درمیانی و خرید بخشی از سهام آن انتشارات توسط «عبدالرحیم جعفری» بنیانگذار انتشارات امیرکبیر دوباره به حیات خود ادامه داد.

این انتشارات از سال 86 تاکنون توسط وارثان مرحوم حیدری اداره می‌شد.

حکم دادگاه تعیین وضعیت مالکیت و ابعاد تازه این موضوع به زودی مخابره خواهد شد.


 
برچسب ها:
آخرین اخبار