امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98495
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، این کشتی با ظرفیت 6هزار TEU کانتینر از بندر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، این کشتی با ظرفیت 6هزار TEU کانتینر از بندر سنگاپور به جبل علی و از آنجا به بندر شهیدرجایی آمده است.

کشتی مذکور که 260 متر طول و 33 متر عرض دارد، قرار است در ترمینال دوم کانتینری بندر شهید رجایی 900 کانتینر را بارگیری و 800 کانتینر را نیز تخلیه کند.

در مراسم پهلوگیری این کشتی لاینر خارجی که در نخستین ساعات کاری صبح امروز (سه شنبه، 31 تیرماه) برگزار می‌شود، معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی، ‌مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، نماینده خط کشتیرانی ون‌های در ایران و جمعی از مسئولین و مدیران حوزه دریایی و بندری حضور دارند.

خط کشتیرانی Wan Hai تایوان یکی از 20 خط کشتیرانی برتر دنیا است که تا پیش از تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های بیمه های دریایی، به بزرگترین بندر تجاری ایران تردد داشته است.

با از سرگیری تردد مستقیم خطوط معتبر کشتیرانی جهان در بندر شهیدرجایی فاصله دستیابی به کالاها به میزان هفت روز کاهش می‌یابد و این امر تا حدود زیادی در کوتاه کردن دست واسطه ها و دلال ها در بازار تجارت بین المللی ایران موثر خواهد بود.

با رفع تحریم‌های بندری و دریانوردی، کالاها از طریق خطوط لاینر به صورت مستقیم وارد بندر شهید رجایی می‌شود، در حالی که پیش از این کالاها نخست به بنادر کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان، عمان و امارات منتقل و از آنجا با یک کشتی دیگر به ایران حمل می‌شد.

این تبادل مستقیم محموله ها بین 40 تا 100 دلار در هر تن هزینه تمام شده کالا را کاهش می‌دهد.

به نظر می رسد ورود این کشتی آغاز سریالی دنباله‌دار برای بازگشت خطوط کشتیرانی معتبر جهان به بندر شهید رجایی باشد، خطوط کشتیرانی آورگرین، هیوندای، هانجین و کاسکو نیز طی چند ماه گذشته با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان سازمان بنادر، اعلام آمادگی کرده اند تا فعالیت خود را در این بندر از سر گیرند؛‌فعالیت این خطوط کشتیرانی در زمینه صادرات، واردات، ترانزیت و ترانشیپ است.

سازمان بنادر و دریانوردی کشور در قالب تفاهم‌نامه، درخواست مکتوب و اعلام بین المللی، آمادگی بندر شهیدرجایی را برای پذیرش کشتی ها اعلام کرده است.

مجتمع بندری شهیدرجایی با 40 پست اسکله و در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین ترمینال های کانتینری کشور، در مسیر تبدیل به بندر کانونی در عملیات جابه‌جایی کالاهای کانتینری، اساسی، فولادی و فرآورده های نفتی قرار گرفته است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها