امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98496
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از اطلاع رسانی معاونت اجتماعی پلیس آگاهی ناجا سرهنگ خلیل هلالی در هیجدهمین جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت که ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از اطلاع رسانی معاونت اجتماعی پلیس آگاهی ناجا سرهنگ خلیل هلالی در هیجدهمین جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت که با حضور سردار اشتری جانشین فرمانده ناجا برگزار شد، با اشاره به تشکیل کارگروه تشدید مبارزه با سرقت در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا گفت: در سه ماهه اول امسال، 39 نفر از اتباع افغانی که اقدام به سرقت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک این پلیس با پلیس آگاهی ناجا در راستای تبادل اطلاعات در خصوص سارقان افزود: امکان دسترسی پلیس آگاهی ناجا به بانک های اطلاعاتی نظیر بانک اطلاعاتی گذرنامه، اماکن عمومی و مهاجرت فراهم شده است. 

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، در تشریح دیگر اقدامات در راستای پیشگیری از جرم سرقت بیان داشت: ضوابط پیشگیرانه ای برای اماکن عمومی و اصناف در نظر گرفته شده که در دستور کار ادارات نظارت بر اماکن عمومی سراسر کشور قرار گرفته است از جمله اطمینان از نصب دوربین های مدار بسته که علاوه برایجاد بازدارندگی از جرم سرقت، سرنخ های زیادی در اختیار پلیس برای کشف قرار می دهند؛ از دیگر اقدامات ما در حوزه پیشگیری از سرقت، استفاده برخی از اصناف از شیشه های ضد گلوله است که به مرور اجرا خواهد شد.

وی همچنین از اجرای 4 طرح مشترک با پلیس آگاهی ناجا در تهران بزرگ طی سه ماهه اول سال برای شناسایی خریداران و فروشندگان اموال مسروقه خبر داد و افزود: تاکنون مکاتباتی با اتاقهای اصناف شهرستان های کشور در راستای افزایش ایمنی انجام شده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، با اشاره به عملکرد رده های متناظر استانی اظهار داشت: تا کنون 4 قهوه خانه در تهران به صورت آزمایشی به دوربین مجهز شدند که امکان نظارت برخط بر این صنوف را برای ماموران فراهم می کنند چرا که این اماکن، محل تجمع مالخران و سارقان هستند.

هلالی، همچنین بازدید از اصناف مختلف از جمله بانک ها و طلافروشی ها در موضوع سرقت را یادآور شد و افزود: طی سه ماهه اول امسال تنها در تهران بزرگ 37 بازدید انجام شده که به صدور3 اخطاریه، 6 مورد پلمپ و دستگیری 7 نفر انجامیده است.        

وی با اشاره به اجرای 11 مورد طرح مشترک در غرب تهران و 8 طرح در منطقه شرق استان تهران تصریح کرد: در ستاد پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، ستادی تشکیل شده که روزانه به رصد اجرای 50 وظیفه محوله به پلیس اماکن استان ها می پردازد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها