امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98500
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهمیه 60 لیتری بنزین مردادماه ساعت 24 امشب، 31 تیرماه در کارت های سوخت شارژ ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سهمیه 60 لیتری بنزین مردادماه ساعت 24 امشب، 31 تیرماه در کارت های سوخت شارژ می شود.

پس از اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه‌ها بنزین سهمیه ای به قیمت هر لیتر 700 تومان و بنزین آزاد به قیمت 1000 تومان در هر لیتر به فروش می رسد.

با آغاز ماه مبارک رمضان مصرف بنزین در کشور کاهش یافت به طوری که هم اکنون میانگین مصرف به 64 تا 65 میلیون لیتر رسیده اما به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی انتظار می رود مصرف بنزین روند افزایشی داشته باشد.

مصطفی کشکولی اعلام کرده است میانگین مصرف بنزین در بهار سال جاری نزدیک به ٦٩ میلیون لیتر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ٢ درصد رشد داشته است اما با آغاز فصل تابستان مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان میانگین مصرف بنزین بین 62 تا 66 میلیون لیتر بوده است که با اتمام ماه رمضان و آغاز سفرهای تابستانی به نظر می رسد مصرف بنزین به بیش از 72 میلیون لیتر نیز برسد اما با این حال انتظار می رود میانگین مصرف بنزین در سال جاری حدود 71 میلیون لیتر برسد.

همچنین در مورد ذخیره بنزین 400 تومانی باقیمانده در کارت های هوشمند سوخت نیز باید تاکید کرد با گذشت حدود سه ماه از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها مصرف بنزین 400 تومانی روندی رو به کاهش داشته است به طوری که ذخایر این بنزین که از فاز اول قانون هدفمندی در کارتها باقی مانده است از 2.7 میلیارد لیتر در اردیبهشت ماه سال جاری به کمتر از 1.3 میلیارد لیتر رسیده است.

از این میزان  یک میلیارد و 100 میلیون لیتر بنزین در کارت‌های سوخت خودروهای سواری و 200 میلیون لیتر نیز در کارت سوخت موتور سیکلت های وجود دارد.

براین اساس به نظر می رسد با به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی مردم مصرف  بنزین 400 تومانی نیز جهش یابد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها