امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98519
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیمه تکمیلی درمان از جمله پوشش‌های بیمه‌ای است که مورد نیاز اقشار مختلف جامعه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیمه تکمیلی درمان از جمله پوشش‌های بیمه‌ای است که مورد نیاز اقشار مختلف جامعه خصوصاً افراد مسن و بازنشستگان است. اما در دو سال گذشته قراردادهای بیمه تکمیلی بازنشستگان به دلایل مختلفی با مشکل مواجه و موجب نارضایتی این قشر شد.

مهمترین دلیل این نارضایتی، قرارداد بیمه‌ای بازنشستگان تأمین اجتماعی با شرکت بیمه دی بود که با حق بیمه بسیار اندک و غیرکارشناسی و بدون ارزیابی ریسک منعقد شده بود و این شرکت را در پایین ترین سطح توانگری مالی بر اساس گزارش بیمه مرکزی قرار داد.البته موضوع به اینجا ختم نشد و بیمارستانهای طرف قرارداد این شرکت هم از عدم پرداخت بدهی هایشان ابراز ناراحتی کردند و برخی نسبت به لغو قرارداد خود با این شرکت اقدام کردند، بعد از آن مدیرعامل سابق این شرکت در دی‌ماه سال قبل عزل شد و بختیاری مدیرعامل جدید بیمه دی اعلام کرد که مشکلات شرکت یک شبه به وجود نیامده و یک شبه هم قابل حل نیست،اما علاوه بر برنامه‌های بلند مدت و میان مدت، برای رفع مشکلات در کوتاه مدت هم اقداماتی آغاز شده است.

اما با وجود اینکه قرارداد بیمه دی با بازنشستگان تأمین اجتماعی در مهرماه 92 به پایان رسید و قرارداد امسال این قشر با بیمه آتیه‌سازان حافظ منعقد شده است، ظاهراً هنوز مشکلات قرارداد سابق پابرجاست و تعدادی از بازنشستگان هنوز موفق به دریافت خسارت نشده‌اند و نسبت به نحوه پرداخت خسارت بیمه دی گلایه‌مند هستند.

مجدید بختیاری مدیرعامل بیمه دی در این باره به خبرنگار فارس گفت: این قرارداد با شرایط نامناسب و غیرفنی بسته شد و مشکلات و تبعات آن همچنان باقی است.

وی با بیان اینکه در حال پرداخت خسارات بازنشستگان هستیم، افزود: روز گذشته دو فقره چک بابت خسارت عمر و حادثه به کانون بازنشستگان داده‌ایم.

بختیاری ادامه داد: تعداد کمی از بیمه‌گذاران باقی مانده اند که به تدریج مشکلشان حل میشود و طبق برنامه‌ای که داریم تا 1.5 ماه آینده موضوع پرداخت خسارت بازنشستگان را خاتمه می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در ارزیابی و پذیرش ریسک با حساسیت بیشتری رفتار می‌کنیم، گفت: بیشتر توجه این است که در رشته بیمه عمر فعالیت کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها