امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98530
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) در خصوص تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) در بیانیه‌ای گفت: علیرغم حمایت ما از مذاکرات، ما تأکید می‌کنیم که تهران هنوز برای برچیدن عناصر زیرساخت هسته‌ای خود ابراز تمایل نکرده است.

این بیانیه می‌افزاید: ما نگرانیم که ایران به جای هماهنگی و پیروی از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، از مهلت تعیین شده برای از بین بردن ائتلاف بین‌المللی و تقویت برنامه تسلیحات هسته‌ای خود استفاده کند. ما بسیار متأسف شدیم که گروه 1+5 حتی کاهش تحریم‌های اقتصادی بیشتری را به ایران پیشنهاد داد.

لابی صهیونیستی آیپک تأکید کرد: فشار اقتصادی بود که ایران را به میز مذاکرات آورد و افزایش فشار برای هرگونه چشم‌انداز منطقهی رسیدن به یک توافق خوب (با ایران) مهم و حیاتی است.

این در حالی است که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا تصریح کرده است که ایران به شرایط توافق موقت هسته‌ای ژنو پایبند بوده است و با این حال شکاف‌هایی در خصوص برخی موضوعات هسته‌ای ایران وجود دارد.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز تصریح کرد که شکاف‌هایی بین گروه 1+5 و ایران در خصوص موضوعاتی وجود دارد که یکی از این موضوعات ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم ایران است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها