امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98531
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تعدادی از فرهنگیان و دانش‌آموزان شهر تهران امروز در تجمع اعتراض‌آمیز ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تعدادی از فرهنگیان و دانش‌آموزان شهر تهران امروز در تجمع اعتراض‌آمیز نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان با سر دادن فریادهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «غزه غزه حمایتت می‌‌کنیم»، «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده» خشم و انزجار خود را نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل نشان دادند.

تعدادی از آنها در گفت‌وگو با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص جنایات رژیم جعلی اسرائیل در نوار غزه پرداختند.

*آمده‌ایم تا حمایت خود را اعلام کنیم

جعفر لایق حقیقی مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان تهران بزرگ اظهار داشت: هدف ما از حضور در اینجا حمایت قاطع از جبهه مقاومت و مردم غزه است که امروز جنایات شدیدی نسبت به آنها به وجود آمده و آمده‌ایم تا حمایت خود را اعلام کنیم.

وی گفت: این تجمع از لحاظ روانی بسیار تأثیرگذار است و باعث بیدار شدن افکار عمومی نسبت به جنایت صهیونیست‌ها با توجه به اختناق رسانه‌ها در جهان است و قوت قلبی برای مبارزان فلسطینی خواهد شد که ببینند هر لحظه مردم ما درک کاملی از وضعیت آنها دارند و امیدواریم همه بدانند که امت واحده اسلامی یک مرز دارد و سنگر مقاومت غزه و فلسطین است.

منیره شهریاری دبیر منطقه 4 آموزش و پرورش تهران نیز بیان داشت: ما برای دفاع از مردم فلسطین و انسانیت به اینجا آمده‌ایم تا فریاد اعتراض خودمان را نشان دهیم و اینکه مسلمانی حد و مرزی ندارد و اگر حمله‌ای علیه او صورت می‌گیرد مربوط به ایران، بوسنی یا فلسطین نمی‌شود.

وی گفت: هر کدام از ما اگر با یک فریاد، مردم غزه و فلسطین را حمایت کنیم بسیار تأثیرگذار است و هر زمان که مقام معظم رهبری فرمان دهند آماده حضور هستیم چرا که اگر به فریاد هر انسانی ولو اینکه مسلمان نباشد جواب داده نشود مسلمان نیستیم.

* نشان می‌دهیم پیرو ولایت هستیم

نوریه شادالویی نیز در خصوص حضور در مراسم اعتراض‌آمیز فرهنگیان نسبت به جنایات اسرائیل در نوار غزه خاطر نشان کرد: مسلمانان نسبت به مشکلات و ظلمی که نسبت به دیگران می‌شود باید حساس باشند چرا که ما پیرو قرآن و امام حسین(ع) هستیم و در قدم‌های بعدی باید با اقدامات عملی حمایت خودمان را اعلام کنیم.

وی اضافه کرد: از 7 میلیارد جمعیت دنیا، 2 میلیارد مسلمانند و اگر ما اتحاد داشته باشیم دیگر آنها به خود اجازه نمی‌دهند چنین اقداماتی انجام دهند و وقتی آنها ببینند مردم نسبت به اقدامات وحشیانه‌شان حساس هستند در اقدامات خود تجدیدنظر می‌کنند و سعی می‌کنند در این حملات کودکان را مورد حمله قرار ندهند چرا که صحنه، صحنه نظامی است نه مبارزه با کودکان و زنان؛ و ما آماده دفاع از مردم مظلوم فلسطین هستیم.

زهره علی‌نیا کهن افزود: هدف ما از این حضور دانستن و عمل کردن به یک وظیفه شرعی است چرا که احساس می‌کنیم همه دنیا سکوت کرده و باید ما به عنوان یک مسلمان تفاوتی با آنها داشته باشیم و اینجاست که نشان می‌دهیم پیرو ولایت هستیم و الان زمانی است که عنوان کنیم فلسطین جزئی از ما بوده و آنها نیز مسلمان هستند.

* هدف همدلی با مردم غزه است

شهرام اسلامی، فرهنگی اظهار داشت: هدف از حضور در این تجمع اعتراض‌آمیز این است که گوشه‌ای از مظلومیت مردم غزه را به دنیا برسانیم و سختی‌های آنها را بازگو کنیم.

وی ادامه داد: شاید ما نتوانیم حضور فیزیکی داشته باشیم اما همین اظهار همدردی نیز باعث دلگرمی آنها می‌شود در عین حال بنده آمادگی خود را برای حضور در غزه نیز اعلام کرده‌ام.

سید مرتضی صابری یک فرهنگی دیگر نیز نظر خود را اینگونه بیان کرد که هدف همدلی با مردم غزه است چرا که آنها مسلمانانی هستند که توسط دشمن اصلی ما یعنی اسرائیل به شهادت می‌رسند.

وی افزود: این حضور تأثیر زیادی دارد و دولت اسرائیل و حامیان آنها با این اقدامات خود تحت فشار قرار می‌گیرند و باعث می‌شود دولت‌های اسلامی شاید در مناسبات اقتصادی خود با اسرائیل تجدیدنظر کنند که در صورت این تجدیدنظر اسرائیل دچار ضرر و زیان‌هایی می‌شود.

* مردم غزه تنها نیستند

مرضیه مصلحی دانش‌آموز سال سوم دبیرستان نیز اظهار داشت: ما برای حمایت از مردم غزه به اینجا آمده‌ایم چرا که این حضور یک وظیفه شرعی است و آنها را هموطن خود می‌دانیم و هر کس باید خود را مسئول بداند چرا که جنایات اسرائیل بسیار وحشیانه است و از خداوند می‌خواهم به آنها کمک کند.

سپهر حسین‌خانی دانش‌آموز منطقه 17 آموزش و پرورش تهران گفت: هدف ما این است تا با حضور خود بگوییم مردم غزه تنها نیستند و باعث می‌شود اسرائیل اتحاد ما را ببیند و فریاد اعتراضی ما نسبت به اسرائیل و آمریکا سبب روحیه گرفتن دانش‌آموزان غزه می‌شود.

محمدهادی تکریم دانش‌آموزی از منطقه 5 تهران نیز اظهار داشت: با حضور در مقابل دفتر سازمان ملل حمایت خود را از مردم بی‌دفاع غزه که هیچ سلاحی جز سنگ برای دفاع از خود و کودکان و زنان ندارند، اعلام می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم این حضور باعث حمایت جهانی از مردم غزه شود و از سازمان ملل می‌خواهیم با استقلال عمل خود از مردم غزه دفاع کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار