امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98534
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نشست خبری گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ نشست خبری گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه صبح امروز با حضور رئیس حوزه هنری و جمعی از مدیران بخش‌های مختلف برگزار شد.

بر اساس این گزارش محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار داشت: این گردهمایی کار خیری است که به واسطه حضور در این ماه خیریت آن مضاعف خواهد بود.

وی در ادامه از انعکاس اخبار جنایات صهیونیست‌ها در غزه از سوی رسانه‌ها تشکر کرد و گفت: آنچه امروز در مساحت کوچکی به نام غزه اتفاق می‌افتد میدان کوچکی است برای امتحان همه کسانی که سروکارشان با موضوع انسان است. بی‌شک کسانی در این میدان رسوا خواهند شد چرا که رهبران لیبرال دموکراسی سعی کردند  ابتدا چشم خود را نسبت به این فاجعه بسته و آن را توجیه کنند حتی رئیس جمهور آمریکا بارها از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع کرد.

رئیس حوزه هنری تاکید کرد:‌هین‌ها چند ماه پیش در پی بهانه‌ای برای اشغال سوریه بودند چه اشک‌های تمساحی که نریختند ولی همان روز برای کشته شدن دهها کودک و زن واکنشی نشان ندادند بدتر از آنها عملکرد رسانه‌هایشان است که سعی در تحریف واقعیت دارند حتی در مواردی اعمال رژیم صهیونیستی را تمجید می‌کنند به این بهانه که اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود که به شجاعیه حمله خواهد کرد و باید تخلیه شود اما باید می‌گفتند این مردم بی‌دفاع به کدام سو باید می‌رفتند. از طرفی مصر قرار دارد از طرفی دریا و رفح که بسته است مردم عادی اعم از زن و مرد کودک و جوان در خانه خودکشته شدند این حادثه پس از حلبچه بزرگترین خیانت محسوب می‌شود اینها نشانه آشکاری است از ازمهلال فرهنگ لیبرالی که بر پایه نفاق استوار شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه ما هنوز متاسفیم که در مجامع روشنفکر برخی مروج این تمدن هستند و آن را مقصد بشر و پایان تاریخ می‌دانند گفت:‌ دنیا در حال تغییر است روزگاری نه چندان دور صهیونیست‌ها به لبنان لشکر کشیده‌اند حتی کمتر از سه روز به بیروت می‌رسیدند در سال‌های اخیر سه لشکر‌کشی اسرائیلی برای اشغال سرزمین کوچکی به نام غزه صورت گرفت اما باید بدانیم غزه سرزمینی کوچک است که درون آنها قرار دارد و دوم اینکه از هر حیث محاصره می‌شود ولی اسرائیل هر بار با شکستی عقب‌نشینی می‌کند این تحقق وعده خدا و قرآن است که آینده زمین متعلق به صالحان است.

به گفته مومنی هنرمندان ما مدافع مظلومان و ستمدیدگان هستند به گواهی کارنامه حوزه هنری، هر حادثه‌ای که در آن به کرامت انسانی تعدی شده هنرمندان به میدان آمده و به وظیفه خود عمل کرده‌اند روزگاری در حمایت از مردم بوسنی، افغانستان، عراق و امروز غزه و فلسطین؛ هیچ ایامی خیال هنرمندان ما نسبت به فلسطین آسوده نبوده هر بار با خلق اثری عدم آسودگی خود را نشان داده است امروز هم فاجعه‌ای رخ داده و هنرمندان علاوه بر اینکه با آثارشان از مظلوم حمایت خواهند کرد در حوزه هنری گرد هم آمده و با صدای بلند انزجار خود را از اتفاقات اعلام می‌دارند از این رو فردا چهارشنبه تمامی هنرمندان از ساعت 18 در حوزه هنری گردهم می‌آیند.

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه معمولا با بروز این اتفاقات برخی هنرشان در نکوهش دیگران است گفت:‌ حتی برخی می‌گویند برای فلسطین چه کرده‌اید من از هنرمندان دفاع می‌کنم هنرمندان ایرانی انصافا در هیچ حادثه‌ای کوتاهی نکردند حتی در مورد فلسطین در حوزه سینما و ادبیات بهترین کارها را هنرمندان ایرانی داشته‌اند.

رئیس حوزه هنری ضمن انتقاد از عملکرد کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس سکوت آنها را محکوم کرد و گفت: امام همواره در سخنانشان به اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمدی اشاره می‌کردند نماد اسلام آمریکایی کشورهای مرتجع بوده‌اند که افق خود را با افق واشنگتن تنظیم می‌کنند.

مومنی شریف به سفر خود به حج اشاره و توضیح داد: کتاب آینه در کربلا مربوط به اولین حمله اسرائیل به غزه در زمستان 87 است زمانی که من برای حج تمتع در مدینه بودم حتی رهبر انقلاب نیز پیام محکمی دادند اما آنجا در مدینه شهری پیامبر هیچ خبری نبود نه در مطبوعات و نه در رسانه‌ها مدینه را گشتم تا در نهایت در مغازه یک افغانی روزنامه‌ای یافتم ولی سکوت حاکم بود همان زمان در استرالیا و نقاط مختلف اما مردم به میدان آمده بودند چند سال بعد که برای عمره مشرف شدم اتفاقا بحث سوریه مطرح بود هر جا می‌رفتیم مفتی‌ها و وهابی‌ها بحث سوریه و نفرین علیه بشاراسد را مطرح می‌کردند و با آمریکا و اسرائیل همگام بودند.

وی در پایان سخنان خود در پاسخ به سوالی پیرامون غیاب سینما در این نشست گفت:‌ مسئول بخش سینمای حوزه هنری به این دلیل در این سفر غایب است هنوز در جهان اسلام اما بهترین کارها کار سینمایی است که در ایران ساخته شده و آن هم از سوی حوزه هنری بود حوزه نیرومندترین افراد را پرورش می‌دهند و محل همفکری است لزوما امکانات این که همه کار را خودش انجام دهد ندارد اما حوزه هنری از این تفکر و اندیشه حمایت می‌کند لذا افرادی را که در این زمینه کار می‌کنند از خود می‌دانیم اما در مورد بیداری اسلامی 27 کار پیش از اوجگیری این نهضت از سوی حوزه تهیه شد اما شاید پیرامون آن اطلاع‌رسانی مناسبی صورت نگرفت اما باز هم تاکید می‌کنم که مسئله فلسطین مسئله جهان اسلام است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها