امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98570
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات امشب (سه‌شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات امشب (سه‌شنبه) در حاشیه ضیافت افطاری حزب اسلامی کار در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت خانه احزاب اظهار داشت: وزارت کشور برای روز شنبه هفته آینده از تعدادی احزاب برای دیدار با وزیر کشور در حاشیه نشست ضیات افطاری استانداران دعوت به عمل آورده است.
 
وی همچنین به طرح قانون احزاب که در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت اشاره و تصریح کرد: من در این خصوص سه پیشنهاد دارم و اولین پیشنهاد نیز این است که خود کمیسیون شوراها دیدگاه‌هایی که تاکنون در مورد نوع فعالیت احزاب داده شده است را مدنظر قرار دهد.
 
کواکبیان به تشریح برخی از این طرح‌ها در مورد فعالیت احزاب کشور پرداخت و گفت: یکی از این طرح‌ها این بود که انتخابات حزبی شود و طرحی دیگری نیز در مجلس هشتم مورد بررسی قرار گرفت که بر مبنای آن قرار بود انتخابات استانی برگزار شود.
 
رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ادامه داد: دومین مسئله بحث لایحه احزاب وزارت کشور است بنابراین اگر وزارت کشور می‌خواهد لایحه بدهد زودتر لایحه بدهد و اگر هم بنای این کار را ندارد این لایحه را با طرحی که در مجلس در خصوص احزاب مورد بررسی است ادغام کند چون نمی‌شود هم دولت لایحه بدهد و هم مجلس در این خصوص طرحی داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه قانون فعلی احزاب مربوط به سال 1360 است، گفت: حال اگر بخواهیم باز قانون بدهیم حداقل 20 سال طول می‌کشد لذا نمی‌شود موازی کاری کرد.
 
وی با تأکید براینکه وزارت کشور باید در بحث تنظیم قانون احزاب ورود کند، اظهار داشت: وزارت کشور از طریق لایحه و یا حضور فیزیکی در کمیسیون شوراها دیدگاه‌های خود را مطرح کنند چون نمی‌شود که وزارت کشور دولت یازدهم در این خصوص ساکت باشد و دولت باید از حقوق احزاب و توسعه فعالیت های سیاسی دفاع کند.
 
کواکبیان پیشنهاد سوم خود در مورد قانون فعالیت احزاب را نشست مشترک احزاب با وزارت کشور و اعضای کمیسیون شورای اسلامی مجلس دانست و گفت: باید این طرح در آنجا مورد چکش‌کاری قرار گیرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها