امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98585
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حزب مردم‌سالاری با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حزب مردم‌سالاری با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، حمایت از مردم فلسطین را وظیفه‌ای انسانی، تعهد انقلابی و تکلیف شرعی دانست و از آحاد مردم ایران برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که با ابتکار معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) روز قدس نامگذاری شد،‌ امسال در شرایطی فرا می‌رسد که فاجعه‌ای دیگر در غزه رخ داده است؛‌ فاجعه‌ای که نشان می‌دهد دغدغه مهمی که بنیانگذار انقلاب ما در بیش از سه دهه پیش بر آن تاکید می‌کردند همچنان فراموش ناشدنی است.

در ادامه بیانیه حزب مردم سالاری به کشتار زنان و کودکان غزه اشاره و تاکید شده است: این روزها شاهدیم که چگونه زنان و کودکان مظلوم غزه به بهانه مقابله رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت اسلامی، به خاک و خون کشیده می‌شوند و مدعیان جهانی حقوق بشر، تنها نظاره‌گر ساکت جنایات این رژیم غاصب و قدرت‌های سلطه‌گر جهانی حامی ستمگری‌های قصابان رژیم صهیونیستی هستند. به راستی چه چیزی مهم‌تر از جان انسان‌هاست؟ در یک جنگ نابرابر که یک طرف آن رژیمی تا بن دندان مسلح قرار دارد و در طرف مقابل، گروه‌های فلسطینی با کمترین توان مالی و تسلیحاتی! آیا جان انسان‌ها آن قدر بی‌ارزش شده که حتی تظاهرات به نفع فلسطینی‌ها در برخی کشورهای اروپایی ممنوع گردد؟

این بیانیه می‌افزاید: شهادت صدها نفر اهالی بی‌دفاع غزه و زخمی‌شدن هزاران فلسطینی که اغلب آنان نیز زنان و کودکان بی‌پناه هستند آیا نباید وجدان جهانی را به قضاوت بنشاند؟ تاسف‌بار اینجاست که در کنار سکوت عجیب مدعیان حقوق بشر، برخی کشورها عملیات محدود و اجتناب‌ناپذیر گروه‌های مقاومت را عاملی برای تجاوز اسرائیل ذکر می‌کنند در حالی‌که این تحرکات محدود هم نمی‌تواند روی فاجعه‌ای که اسرائیل به بار آورده سایه بیندازد. چرا که آنچه توسط رژیم صهیونیستی در غزه شکل گرفته و در سال‌های گذشته هم بارها تکرار شده، «جنایات» و «نسل‌کشی» است و براساس کدام منطق می‌توان برای این جنایت بزرگ به مرزهای یک سرزمین، «بهانه» و «توجیهی» تراشید؟

در این بیانیه آمده است: بی‌شک روز جهانی قدس، روز گرامیداشت مظلومیت‌ها و مقابله با خباثت‌های رژیم غاصب صهیونیستی و یادگاری از حضرت امام خمینی (ره) است که فریاد حمایت از مظلومان را سال‌ها پیش سردادند و بر نامشروع بودن این رژیم جنایتکار تاکید کردند. جنایات اخیر در غزه اثبات کرد که برقراری صلح در خاورمیانه تا زمانی که خوی تجاوزگرانه رژیم اشغالگر قدس تغییر نکرده است، خیالی بیهوده و همچون سرابی در دوردست است.

حزب مردم سالاری در بیانیه خود یاور شده است: حزب مردم‌سالاری بر این باور است که حمایت از مظلومان فلسطینی یک وظیفه‌ای انسانی،‌ تعهد انقلابی و تکلیف شرعی است و لذا از تمامی مردم ایران که مظلومیت مردمان غزه را با تمام وجود لمس می‌کنند و خوی ددمنشانه رژیم صهیونیستی و حامیانش را درک کرده‌اند دعوت می‌کند، با شور و نشاط مضاعفی بر مبنای اعتقاد به انسانیت، در حمایت از مظلومان فلسطینی،‌ در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور به هم رسانند و فریاد حمایت خود از ستمدیدگان را به گوش جهانیان رسانده و از میراث گرانقدر امام خمینی (ره) همچنان پاسداری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها