امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98594
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست تروئیکای اتحادیه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در تالار کوه نور هتل اوین پیرامون غزه برگزار شد،‌گفت: جای تعجب ندارد که جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه به پا خیزند، ایران همواره مدافع محکم حمایت از امت اسلامی بوده و هست.

وی از دولت، ملت و همچنین مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور به پاس حمایت از ملت فلسطین قدردانی کرد.

اللحام با بیان اینکه دشمنان امروز فشارهای فراوانی را به امت اسلامی می‌آورند، تصریح کرد: بیشترین فشارها امروز به کشورهایی می‌آید که مقابل دشمنان اسلام ایستاده‌اند.

«پراکندگی صفوف جامعه اسلامی و گسترش اختلافات بین ما باعث شده آنها (دشمنان) بتوانند برای کاشتن تخم نفاق بین ما مبادرت ورزند».

وی با یادآوری اینکه تجاوزات اسرائیل به مردم فلسطین از 66 سال پیش آغاز شده، گفت: این اقدامات هیچ گاه متوقف نشده و هر روز شاهد وارد آمدن فشار به مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین هستیم.

رئیس مجلس سوریه سکوت کشورهای جهان درباره جنایات اسرائیل را تلخ و ناگوار دانست و گفت: برخی از کشورها فقط به صدور بیانیه در قبال جنایات اسرائیلی‌ها بسنده کرده‌اند اما برخی دیگر از کشورهای اسلامی حتی تجاوز به غزه را محکوم نمی‌کنند، آنها ملت فلسطین را محکوم می‌کنند و حامی رژیم اشغالگر قدس هستند.

اللحام خواستار تحرک کشورهای اسلامی در قبال جنایات رژیم اشغالگر قدس شد و گفت:‌امروز وحدت یکی از رمزهای پیروزی مقابل دشمنان است، من امروز از گروه‌های فلسطینی و سیاسی فعال در فلسطین دعوت می‌کنم که مواضع خود را یکپارچه کنند.

رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه امروز تمامی کشورها برای حمایت از رژیم اشغالگر قدس در تجاوز به غزه به کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: سکوت سازمان‌های بین‌المللی ومجرم دانستن مردم فلسطین از جمله اقداماتی است که باید از سوی دولت‌های اسلامی محکوم شود.

اللحام با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام به دنبال سرگرم کردن محور مقاومت و کشورهای منطقه هستند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال آنند که ما سرگرم شویم و نگاه‌مان از فلسطین دور شود؛ کشورهایی که امروز حامی اسرائیل هستند مدافع تروریست‌های سوریه و عراق نیز می‌باشند و این موضوع اتفاقی نیست.

رئیس مجلس سوریه با طرح این پرسش که چه راهی برای مقابله با طرح‌های دشمن وجود دارد،‌گفت: همه کشورهای اسلامی باید اهتمام خود را برای مقابله با اسرائیل به کار گیرند، ‌دولت‌های اسلامی باید با بسیج امکانات برای مبارزه با تروریسم القاعده و تروریسم داعش به صحنه بیایند.

وی از همه ملت‌های آزادیخواه جهان خواست برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس به پا خیزند و در همین زمینه گفت: امروز امت اسلامی باید برای یاری فلسطین و مقابله با تروریست‌ها گام‌های عملی بردارند تا اسرائیل به دلیل جنایت علیه بشریت تحت فشار قرار گیرد.

وی همچنین از تمام کشورهای اسلامی خواست برای حمایت از سوریه و عراق در مقابله با داعش به پا خیزند و گفت: تروریسم داعش به سوریه وعراق محکوم نخواهد شد و به مناطق دیگر نیز گسترش خواهد یافت.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار