امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98598
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوار الساحلی رئیس هیأت پارلمان لبنان عصر امروز (سه‌شنبه) در سخنانی در نشست ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوار الساحلی رئیس هیأت پارلمان لبنان عصر امروز (سه‌شنبه) در سخنانی در نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی و دیگر اعضا در مورد وضعیت فلسطین و تهاجم غزه که در تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از دو هفته قبل حملاتی را علیه مردم غزه آغاز کرد و اوج این حملات با جنایت ترور جوان فلسطینی مواجه بود و این جنایت‌ها و کشتارها همچنان ادامه دارد و آخرین آنها در منطقه شجاعیه غزه بوده است.

وی افزود: طبق آخرین آمار بیش از 600 نفر از مردم فلسطین تا کنون شهید و هزاران نفر مجروح شدند، این حملات رژیم صهیونیستی به غزه ما را به یاد تجاوزات این رژیم در سال‌های گذشته علیه لبنان و غزه می‌اندازد، آنان با ماشین جنگی کودکان و افراد سالخورده را می‌کشند و کشتارهایی را در سطح لبنان نیز انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه مقاومت در فلسطین دلاوری‌هایی را رقم زده که در تاریخ مشخص است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی برای تخریب تلاش‌ها به منظور بازسازی مجدد موضع فلسطینی‌ها، اقدام به این حملات کرده است و دشمن در این جنگ می‌خواهد روی تشتت و تفرقه بین مردم فلسطین کار کند، هدف دشمن این است که این کشورها را به ملوک‌الطوایف تبدیل کند، مردم فلسطین زندگی خود را به خاطر بمباران کشورشان از دست می‌دهند.

رئیس هیأت پارلمانی لبنان با بیان اینکه این قتل‌های وحشیانه توسط اسرائیل از روی عمد انجام می‌شود،؛ گفت: اسرائیل با هدف تخریب فلسطین این جنگ را آغاز کرده است و می‌خواهد سرزمین سوخته به وجود آورد و این تروریسم دولتی است در حالی که مردم فلسطین حق دارند مانند همه مردم دنیا تحت تهدید دائم نباشند، مقاومت یک وظیفه است و زمان آن فرا رسیده که دشمن توان مقاومت را بشناسد.

وی با بیان اینکه هیچ کس نمی‌تواند اراده ملت‌ها را در هم بشکند، گفت: اسرائیل باید بداند برتری نظامی به معنای پیروزی نیست، آمریکا و اروپا حمایت‌های بی‌دریغی از اسرائیل دارند.

نوار الساحلی با بیان اینکه اسرائیل جز زبان زور، زبان دیگری نمی‌فهمد، گفت: از همه مسلمانان برای حمایت مطلق از برادران فلسطینی و رفع محاصره دعوت و بر آن تاکید می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آزادسازی همه بازداشت شدگان، مکاتبه و اعزام هیأت‌های لازم برای در جریان قرار دادن آنان درباره تجاوزات اسرائیل و همچنین بازسازی غزه و مناظر ویران شده و ایجاد شورایی برای این منظور، از خواسته‌های ما برای پایان دادن به جنگ غزه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها