امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98604
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه ...

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در این جلسه موضوع فرهنگ در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدامات صورت‌گرفته توسط دستگاه‌های ذیربط حول محورهای همچون مصرف‌گرایی، کار مولد، کار گروهی، حمایت از سرمایه‌گذاران، استثمارگری، فساد اداری، رقابت ناسالم، وجدان کاری و... که مرتبط با حوزه اقتصاد مقاومتی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه نمایندگانی از سازمان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر حوزه علمیه قم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت کشور حضور داشته‌اند و گزارشاتی را از عملکرد دستگاه‌های متبوع‌شان به کمیسیون ارائه کردند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: نماینده سازمان صدا و سیما در این جلسه عنوان کرد که این سازمان به پنج موضوع در حوزه اقتصاد مقاومتی بخشنامه‌هایی را به استان‌ها ارسال کرده و برنامه‌هایی از شبکه‌های ملی و استانی در دستورکار خود قرار داده‌اند که این پنج محور عبارتند از فرهنگ و فساد، گفتمان‌سازی اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، ترویج فرهنگ سلامت، موضوع خانواده به عنوان محور جامعه و توسعه علمی و فناوری کشور ذیل هر محور اهداف راهبردی آن و خروجی کار هر بخش و اقدامات صورت‌گرفته در آن حوزه به کمیسیون ارائه شد.

محمدی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نیز در گزارش خود عنوان کرد که در راستای تحقق فرمایشات رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی باید گفتمان‌سازی صورت گیرد و در همین ارتباط 3 هزار گفتمان در سطح دانشگاه‌ها و 2 هزار گفتمان در سطوح دیگر پیش‌بینی شده و برای مخاطبین خاص نیز همانند اساتید دانشگاه‌ها، طلاب،‌ مدیران مدارس،‌ هنرمندان و غیره جلساتی پیش‌بینی کرده‌اند.

وی افزود: نماینده حوزه علمیه قم نیز در این جلسه موضوع الگوی بومی از نظام اقتصادی اسلام را مطرح کرد و عنوان کرد که ما باید نسبت به فقه اقتصادی و طراحی نظام اقتصادی اسلامی اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم و در همین راستا رشته‌های حوزوی در اقتصاد اسلامی و فقه اقتصادی و حتی در گرایشات مختلف مثل اقتصاد بانکداری، اقتصاد تعاون، اقتصاد محیط‌زیست و غیره برنامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم و در آینده به دنبال این هستیم تا فقهای صاحب‌نظری را در حوزه‌های اقتصادی داشته باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نماینده وزارت ارشاد نیز عنوان کرد ما در حوزه داخل و خارج از وزارتخانه برنامه‌هایی را در ارتباط با اقتصاد مقاومتی داریم و در حوزه داخلی معاونت‌هایی در حوزه‌های مطبوعاتی، هنری، فرهنگی، قرآن و عترت، سازمان‌های سینمایی، حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، خبرگزاری جمهوری اسلامی، کانون‌های فرهنگی و هنری،‌ رایانه، رادیوهای دیجیتالی، مساجد در برنامه کاری داریم که در ارتباط با اقتصاد مقاومتی در هر یک از این حوزه‌ها برنامه‌هایی طراحی شده است.

محمدی اضافه کرد: نماینده وزارت ارشاد اظهار داشت که در بیرون وزارتخانه نیز بخش‌های دولتی کارهای در حوزه مربوط به اقتصاد صورت می‌دهند که عمده آنها دستگاه فرهنگی هستند و باید از این ظرفیت‌ها نیز استفاده شود. 17 هزار کانون فرهنگی مساجد به عنوان ظرفیت‌های بسیار خوب در این مجموعه تلقی می‌شود که با استفاده از این ظرفیت‌ها قدم‌های خوبی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی برداشته می‌شود.

وی افزود: نماینده وزارت کشور نیز در گزارش خود عنوان کرد که برای ارتقای بحث فرهنگ در وزارت کشور ستاد صیانت تشکیل شده و این ستاد در شهرستان‌ها نیز ایجاد و راه‌اندازی شده و دو کارگروه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب جزو زیرمجموعه‌های ستاد صیانت هستند که به طور دوره‌ای از دستگاه‌های مختلف دولتی به منظور بررسی توفیق آنها در انجام وظایف فرهنگی بازرسی به عمل می‌آید.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: نماینده شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت که ما در نقشه جامع علمی کشور در 20 عنوان به طور صریح به مسائل اقتصادی پرداخته شده و کار علمی در دستورکار شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی قرار دارد و این نهاد درصدد است تا در راستای پرهیز از موازی‌کاری وظایف دستگاه‌ها را مشخص کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها