امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98610
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه پایانی نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه پایانی نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و دیگر اعضا در مورد وضعیت فلسطین و تهاجم علیه غزه صادر شد.
متن کامل این بیانیه به این شرح است:

ما تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و دیگر رؤسای مجالس و هیأت‌های شرکت‌کننده در اجلاس بررسی «وضعیت فلسطین و تهاجم علیه غزه» در تهران مورخ 31 تیرماه 1393 به روح بلند شهدایی که جان خویش را فدای میهن و ملت خویش و قضیه فلسطین نموده‌اند درود و سلام می‌فرستیم. همچنین از پایداری گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه و مقاومت مردمی در قدس و کرانه باختری تجلیل می‌نماییم و با ادای احترام به ایستادگی مردم فلسطین در داخل خط سبز و نیز فلسطینیان آواره و همبستگی آنان با فلسطینیان غزه و کرانه باختری در مقابله با تروریسم ضد انسانی صهیونیزم از فداکاری و جان‌نثاری مقاومت فلسطین در برابر تهاجم وحشیانه صهیونیستی و ذراتخانه و ماشین جنگی آن تقدیر می‌نماییم و اعلام می‌داریم:

1- در شرایط حساس کنونی در حالی که ملت مسلمان فلسطین در غزه زیر آتش صهیونیستی قرار دارد مسلمانان از هر نژاد، مذهب و طائفه و پارلمان‌ها و دولت‌های آنان باید همه اختلافات خود را فراموش کرده و با وحدت و یکپارچگی کلیه امکانات خود را به کار بسته و از هر راه ممکن به حمایت از مسئله فلسطین که مسئله محوری همه آنان است، بپردازند.

2- تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه مصداق عینی نسل‌کشی، ظلم، ستم و ویرانی تعمدی زیرساخت‌ها است و طی آن صدها نفر از شهروندان بی‌دفاع اعم از کودکان، زنان و سالمندان را به شهادت رسانده و هزاران مجروح و مفقود برجای گذاشته و صدها خانه مسکونی، مراکز عبادی، خدمات عمومی، مدرسه و بیمارستان را ویران ساخته و نیازهای عمومی مانند غذا، دارو، آب و برق را از بین برده است این اقدامات مجرمانه باید شدیداً محکوم شود و ما مجازات عاملان این جنایات جنگی را خواستاریم. متأسفانه این جنایت‌ها در سایه سکوت مجامع بین‌المللی و حمایت‌های مفتضحانه ایالات متحده آمریکا صورت می‌گیرد.

3- تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی در اشکال مختلف از جمله کشتار جمعی و تعقیب و دستگیری فلسطینیان را محکوم کرده خواستار تحرک جدی سازمان‌های بین‌المللی به ویژه IPU برای تلاش در جهت آزادی هرچه سریعتر اسرا و دستگیر شدگان فلسطینی از جمله نمایندگان مجلس قانون‌گذاری و در رأس آنها دکتر عزیز الدبیک رئیس مجلس می‌باشیم.

4- جنایت‌‌های جنگی، ضد انسانی و کشتار جمعی اعمال شده توسط سیاستمداران و نظامیان رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین از جمله تهاجم نظامی، زمینی و دریایی و بمباران هوایی و همچنین تلاش برای یهودی‌سازی و شهرک‌سازی و دستگیری‌های اداری همگی نقض سریع قوانین بین‌المللی و نقض عامدانه قطعنامه‌های ذی‌ربط سازمان ملل متحد است لذا درخواست داریم که جامعه جهانی با عمل به مسئولیت‌های خود این اقدامات را محکوم کرده برای توقف آن به صورت فوری اقدام لازم را به عمل آورد.

5- پشتیبانی کامل خود از مقاومت ملت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست در اشکال گوناگون آن را اعلام می‌داریم زیرا مقاومت علیه اشغالگران حق قانونی همه ملت‌های تحت اشغال است.

6- محاصره ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه نقض آشکار حقوق بشر است لذا خواستار رفع فوری این محاصره و گشایش کلیه گذرگاه‌های زمینی به ویژه گذرگاه رفح می‌باشیم همچنین تأکید می‌کنیم که مردم غزه باید امکان استفاده مجدد از بندر و فرودگاه غزه جهت ارتباط با جهان برخوردار شوند.
7- با توجه به بحرانی بودن شرایط انسانی در غزه و حجم بالای جنایات صهیونیستی از دولت مصر درخواست داریم که در ارائه تسهیلات لازم برای ارسال کمک‌های انسانی به ویژه دارو به غزه از طریق گذرگاه رفح تعجیل به عمل آورد.
۸- از جامعه بین‌المللی به ویژه کمیساریای حقوق بشر و دیگر سازمان‌‌های جامعه مدنی درخواست می‌کنیم تا به صورت فوری و جدی همکاری ثمربخشی را برای استیفای حقوق قانونی ملت فلسطین به عمل آوردند تا شهروند فلسطینی بتواند همچون ملت‌های دیگر آزاد جهان زندگی آزادانه داشته باشد و به فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی، تجاری و صید دریایی در محدوده آب‌های اقلیمی فلسطین اشغالی بپردازد.
۹- از آشتی ملی و اتحاد گروه‌های مختلف فلسطینی و تشکیل دولت وحدت ملی استقبال می‌کنیم وحدت رمز پیروزی و تکیه‌گاه اصلی ملت قهرمان فلسطین در جهت دستیابی به حقوق مشروع خود در آزادسازی کامل سرزمین و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس به شمار می‌آید.
۱۰- از کلیه ملت‌ها و دولت‌های عضو سازمان همکاری اسلامی مؤکداً می‌خواهیم که امکانات مادی، معنوی، تبلیغی و دیپلماتیک و سیاسی خود را برای کمک به پایداری و ایستادگی ملت فلسطین بسیج نمایند.ژ
۱۱- صهیونیست‌هایی که مرتکب جنایات جنگی ضد انسانی و کشتار جمعی شده‌اند باید به دادگاه بین‌المللی سپرده شوند و خسارت‌های مالی و جانی ناشی از تهاجم رژیم صهیونیستی در کشتار مردم و ویرانی منازل، از بین بردن کشتزارها و قطعه درختان و دیگر زیان‌های مادی زیرساخت‌های غزه باید جبران شود. دبیرکل اتحادیه مکلف است که این موضوع را از طریق سازمان‌ها و طرف‌های بین‌المللی پیگیری کند.
۱۲- یک هیأت پارلمانی از مجالس عضو تشکیل می‌شود تا با سفر به برخی کشورها و تماس با اتحادیه‌های پارلمانی و سازمان‌های منطقه‌ای کمک لازم برای مسئله فلسطین را تأمین نماید. ریاست کنونی اتحادیه اجرای مصوبات این نشست را از طریق دبیرخانه پیگیری خواهد کرد.
۱۳- از تمامی دولت‌های جهان می‌خواهیم تا به صورت شفاف و عادلانه به مسئولیت خود در قضاوت در مورد تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه شهروندان بی‌دفاع فلسطین اشغالی و کشتار و ویرانی و آواره کردن مردم فلسطین برخورد یکسانی با جلاد یعنی رژیم صهیونیستی و قربانی ملت بی‌دفاع فلسطین نداشته باشند.
۱۴- در اهمیت تحرکات سیاسی، فرهنگی، تبلیغی و تنظیم راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس در جهت حمایت از مسئله فلسطین و بسیج افکار عمومی جهانیان و کشورهای اسلامی در همبستگی با ملت بی‌دفاع فلسطین و بازپس‌گیری حقوق سلب شده آن تأکید می‌کنیم. در این راستا به روح بلند حضرت امام خمینی به خاطر پشتیبانی بی‌حدوحصر ایشان از مسئله فلسطین و قدس شریف درود می‌فرستیم.
۱۵- از تلاش‌های پیوسته جمهوری اسلامی ایران در حمایت و پشتیبانی از مسئله فلسطین تجلیل و قدردانی می‌کنیم و همچنین از مجلس شورای اسلامی و جناب آقای دکتر علی لاریجانی ریاست نهمین دوره اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که میزبانی این گردهمایی بسیار ارزشمند را برعهده داشتند کمال تشکر را به عمل می‌آوریم.
به امید پیروزی ملت پایدار و مقاوم فلسطین. انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها