امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98611
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست تروئیکای اتحادیه مجالس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با اشاره به وضعیت مردم فلسطین گفت: آنها هم‌اکنون احتیاج به حمایت عملی از جمله سلاح و حمایت‌های دارویی و حیاتی دارند.

وی افزود: در این اجلاس تلاش شد که به سمت حرکت‌های عملی پیش رویم، از جمله ارسال کمک‌های دارویی و نیازهای اولیه که لازم است در این زمینه مکانیزمی از طریق هلال احمر ایجاد شود تا کمک‌های خود را به مصر ارسال و از آنجا به واسطه راه‌های زمینی به نوار غزه ارسال کنیم.

وی افزود: امروز و در پایان این اجلاس از طرف مصر پیغامی مبنی بر آمادگی ارسال کمک‌ها رسید.

لاریجانی گفت: امیدواریم این پیغام عملی شود و این مسأله را از طریق کشورهای مختلف پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: طبعاً اقدامات سیاسی برای رسیدن به راه‌حلی برای جلوگیری از رفتارهای دژخیمانه رژیم صهیونیستی در دستورکار پارلمان‌های کشورهای حاضر در اجلاس قرار دارد.

رئیس مجلس ادامه داد: امروز شاهد بودیم که برخی اعضای پارلمان‌های کشورهای عضو بین‌المجالس اسلامی اعتقاد داشتند که یک روز باید به عنوان عزای عمومی اعلام شود که این مسأله به تصویب اعضای حاضر رسید.

لاریجانی گفت: روز قدس روز عزای عمومی اعلام شد و فاجعه غزه مورد توجه دولت‌ها و مجلس‌های اسلامی قرار گرفته است و بدون تردید روز قدس یک روز حرکت‌آفرین برای مسأله فلسطین است.

وی افزود: اراده همه مسلمانان مخصوصاً در سال جدید بر این است که شاهد افول رژیم صهیونیستی هستیم و این مسأله کم‌سابقه است که نیازمند به حمایت همه‌جانبه از امت اسلامی است تا رژیم صهیونیستی متوجه دردناک بودن این فاجعه شود تا بداند با یک مجموعه‌ای از امت اسلام مواجه است.

رئیس مجلس ادامه داد: با حضور مردم در روز قدس و هر گامی که در آن روز برمی‌دارند اثر عملی خواهد داشت و نتیجه آن برای ماجرای غزه مثبت خواهد بود و این نشان‌دهنده اراده عمومی امت اسلامی است.

وی در پایان تصریح کرد: لذا این حضور ضرورت دارد، امیدواریم نتایج آن را در روزهای آینده شاهد باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها