امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98615
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه رهبر عضو کمیسیون اصل 90 در مراسم ضیافت افطاری کانون اعضای حزب مؤتلفه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه رهبر عضو کمیسیون اصل 90 در مراسم ضیافت افطاری کانون اعضای حزب مؤتلفه اسلامی استان تهران با اشاره به نامگذاری سال 93 توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: طی چند سال گذشته به خصوص در 7 سال اخیر نامگذاری‌های سال حول محور اقتصادی بود و باید به این موضوع اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

وی گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر انقلاب موضوع فرهنگ بوده است که در نامگذاری شعار امسال نیز محسوس است و حتی فرهنگ برای ایشان از اقتصاد نیز واجب‌تر است.

رهبر موضوع مهندسی فرهنگی را مطرح کرد و گفت: این موضوع در قبال تهاجم فرهنگی دشمن مطرح شده که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تأکیدات ویژه‌ای شده است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس خاطرنشان کرد: طبق برنامه پنجم پیش‌بینی طراحی مهندسی فرهنگی را مجلس بر عهده شورای عالی فرهنگی گذاشته بود اما تا این لحظه این مهم متأسفانه با گذشت بیش از 3.5 سال از مطرح شدن این شورای فرهنگی هنوز  از شورای عالی انقلاب فرهنگی بیرون نیامده است.

رهبر به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوعات فرهنگی اشاره کرد وگفت: بعد از مطرح شدن تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی ایشان در سال گذشته موضوع رخنه فرهنگی را مطرح کردند که مسئولان باید در این باره نیز هوشیار باشند.
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: اصول و قوانین بالادستی ما ایرادی ندارد ولی متأسفانه در اجرا گاهی قوانین به فراموشی سپرده می‌شود.
وی یادآور شد: یکی از اصول قوانین اساسی موضوع امر به معروف و نهی از منکر بود که متأسفانه در 8 سال گذشته و یک و نیم سالی که ما در مجلس هفتم هم دوره کاری سید محمد خاتمی بودیم اهتمام کامل در این خصوص نیز انجام نگرفت.
رهبر یادآور شد: در اواخر دوره مجلس هشتم در کمیسیون فرهنگی طرح ایجاد مرکز نهاد امر به معروف مطرح شد اما اینکه این نهاد زیر نظر کجا مشغول فعالیت باشد یکی از دغدغه‌هایی بود که در این خصوص احساس می‌شد.
رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: طرحی که در رابطه با امر به معروف  نهی از منکر داده شد در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی آماده شده ولی ایراداتی دارد که با کمیسیون مشترک قضایی در حال رفع آن هستیم.
وی اعلام کرد: به زودی طرح امر به معروف و نهی از منکر بعد از رفع ایرادات و نواقص در صحن مجلس مطرح می‌شود.
رهبر درباره قانون حجاب و عفاف نیز گفت: در زمینه حجاب و عفاف ۳۰۰ ماده قانونی وجود دارد که باید از طرف مسئولان به آن توجه شود.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه سخنانش به قیاس دولت‌های گذشته درباره اجرای قانون حجاب و عفاف پرداخت و گفت: قانون حجاب و عفاف در ۸ سال دولت احمدی‌نژاد بر روی زمین ماند و اکنون نیز بر روی زمین مانده است.
وی ادامه داد: به خاطر موضوع حجاب و عفاف احمدی‌نژاد را در دوران ریاست جمهوری‌اش برای پاسخگویی به نمایندگان مجلس احضار کردیم و وی در جواب به نمایندگان که در زمینه حجاب و عفاف پرسش‌هایی داشتند جواب دندان‌شکنی داد به گونه‌ای که دندان ما که هیچ فک ما هم شکست.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: احمدی‌نژاد در جواب نمایندگانی که نسبت به طرح حجاب و عفاف پرسش داشتند، اینگونه پاسخ داد که اینقدر گیر سه‌پیچ ندهید به همین دلایل احمدی‌نژاد انگیزه زیادی برای اجرایی شدن این قانون نداشت و قانون حجاب و جاب عفاف ۸ سال مظلوم ماند.
رهبر یادآور شد: لایحه حمایت از خانواده، منشور حقوق زنان، قانون مد و لباس و قوانینی از این دست مظلوم واقع شده است.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه از مظلوم واقع شدن انتقاد کرد و گفت: در مجلس هفتم و هشتم کارهای خوبی صورت گرفته که متأسفانه به دلایلی اجرایی نشده و یکی از این دلایل نگریستن با نگرش سیاسی بوده است.
وی به کارهای نظارتی مجلس در خصوص حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: کمیسیون اصل ۹۰ به این موضوع ورود پیدا کرده و با توجه به شکایات مردم که درباره مسائل فرهنگی ارائه شده جلسات مختلفی را برگزار کردیم.
رهبر ادامه داد: از کلیه دستگاههای مرتبط با بحث حجاب و عفاف دعوت کردیم و قرارمان بر این شد تا دستگاه‌ها گزارشات مکتوب خودشان را به این کمیسیون ارائه دهند.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ با برخی ستادها و دستگاه‌های مرتبط با این موضوع اشاره کرد و گفت: با توجه به نامگذاری امسال کمیسیون اصل ۹۰ از بعد نظارتی دستگاه‌هایی همچون صداوسیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و سایر نهادهای مرتبط با امر فرهنگ را دعوت کرده و گزارش‌هایی را درباره برنامه‌های انجام شده درخواست کرده است.
وی در پایان گفت: مجلس اهتمام ویژه ای به موضوع حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر و نام‌گذاری سال با مضمون اقتصاد و فرهنگ دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار