امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98636
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، محمد کیخا اظهار داشت: با توجه به اینکه صادرات محصولات صنایع دستی این استان با در نظر گرفتن بازارهای هدف صورت می‏گیرد، تخمین میزان صادرات غیرنفتی از این استان و میزان درآمدزایی از این محل از ضروریات است.

وی افزود: از این رو با تخمین میزان صادرات محصولات صنایع دستی استان در پایان سال 1392 این میزان به 4 میلیون دلار رسیده است.

کیخا همچنین خاطرنشان کرد: تفاهمنامه با ادارات و دستگاه‏های اجرایی استان (کمیته امداد امام‌خمینی، آموزش و پرورش و فنی و حرفه‏ای، اداره کل بهزیستی، زندان‏ها و اتاق تعاون استان) از دیگر اقدامات شاخص این معاونت است و طراحی و تدوین نقشه راه رشته‏های صنایع دستی استان برای نخستین بار در کشور نیز به انجام رسیده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از برون‏سپاری آموزش رشته‏های صنایع دستی استان یاد کرد که برای نخستین بار در استان گلستان با همکاری فنی و حرفه‏ای استان صورت گرفت.

وی تهیه طرح و پیش‏بینی ساخت مراکز صنایع دستی در مسیر جاده بین‏المللی و افزایش پنج برابری فروش و افزایش 100 درصدی برگزاری نمایشگاه‏ها و بازارچه‏های موقت در استان گلستان را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته عنوان کرد.

کیخا به افزایش 100 درصدی برگزاری نمایشگاه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی استان اشاره داشت که در سال 1391، 300 غرفه با میزان فروش 28 میلیارد ریال و در سال 1392، 365 غرفه با میزان فروش 32 میلیارد ریال، در نوروز 1393، 410 غرفه با میزان فروش 220 میلیارد و 12 میلیون ریال صورت گرفت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان همچنین میزان تعهد شناسنامه کردن هنرمندان را برشمرد که 640 کارت شناسایی در این راستا تمدید شده است.

وی میزان تعهد شناسنامه‏دار کردن کارگاه‏ها را تمدید سه پروانه عنوان کرد و افزود: 380 نفر از هنرمندان استان در سه ماهه اول سال 1393 بیمه شدند.

کیخا تشکیل دوره‏های آموزشی صنایع دستی در 14 شهرستان استان و در 27 رشته و آموزش 538 نفر در رشته‏های مختلف صنایع دستی در سطح استان در سه ماهه اول 1393 از دیگر اقداماتی است که معاون صنایع دستی گلستان برشمرد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان همچنین از بازدید دوره‏ای از کارگاه‏های تولیدی صنایع دستی، نشست تخصصی هنرمندان و تشکیل کمیته طراحی یاد کرد و اظهار امیدواری کرد با اقدامات شایسته، گام‏های مثبتی برای حفظ و احیای رشته‏های مختلف صنایع دستی استان برداشته شده و حمایت‏های لازم از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان صورت گیرد.
انتهای پیام/2307/ح/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها