امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98638
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی شامگاه دوشنبه در مراسم افطاری با برخی از نمایندگان کمیسیون‌های بهداشت و اجتماعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی شامگاه دوشنبه در مراسم افطاری با برخی از نمایندگان کمیسیون‌های بهداشت و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس توجه خاص و ویژه‌ای به برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر دارند و مصوبات خوبی همسو با ارتقای آمادگی امدادی و پشتیبانی داشته‌اند.

وی با مثبت ارزیابی‌کردن فعالیت‌های هلال‌احمر در زمینه‌های مختلف، اظهار امیدواری کرد: جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف ازجمله امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، بهداشت، درمان و توانبخشی و پیشگیری آمادگی داشته باشد و بتواند به مردم خدمت کند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین امروز، سیاستهای این جمعیت را که مبتنی بر محورهای اجرایی در حوزه های آموزش و پژوهش، ارتقاء سلامت، توانمندسازی امور اقتصادی و معیشتی، پیشگیری از آسیب پذیری زنان و کودکان و…است، ابلاغ کرد.

وی سیاست‌های این جمعیت را که مبتنی بر محورهای اجرایی در حوزه های آموزش و پژوهش، ارتقاء سلامت، توانمندسازی امور اقتصادی و معیشتی، پیشگیری از آسیب پذیری زنان و کودکان، گسترش فرهنگ زندگی به سبک ایرانی- اسلامی و تحکیم بنیان خانواده است، ابلاغ کرد.

فرهادی گفت: جمعیت هلال احمر به منظور اثربخشی فعالیتها و اقدامات به شناسایی مشکلات و موانع و نیز توانمندسازی بانوان شاغل در این جمعیت همسو با حرکت در مسیر دانش پژوهی و مدیریت راهبردی تحول می پردازد.
مهمترین برنامه های حوزه زنان و خانواده

رئیس جمعیت هلال احمر مهمترین مولفه‌های پیش بینی شده در برنامه‌های حوزه زنان و خانواده را شامل ارتقاء دانش و مهارت امدادی تخصصی زنان و گسترش پژوهش‌های نظری، راهبردی و کاربردی آنان در راستای جنبش نرم افزاری با تعامل و هم افزایی، آگاه سازی، فرهنگ سازی و نقش آفرینی در عرصه‌های اقتصاد و فرهنگ در خانواده و جامعه دانست.
وظایف اصلی هلال احمر در قبال طیف زنان

رئیس جمعیت هلال احمر وظایف این جمعیت در قبال طیف زنان جامعه را نیز شامل 2 مورد زیر برشمرد و گفت: حمایت از نقش محوری و تصمیم گیری زنان، دختران شاغل و عضو در جمعیت هلال احمر در تامین سلامت خود، خانواده و جامعه و ارتقاء سطح پیشگیری در جهت گسترش، تعمیم و ارتقاء کیفی خدمات موثر و بهنگام مبتنی بر آموزش از وظایف جمعیت به شمار می‌رود.
اهداف راهبردی سیاست های ابلاغی

رئیس جمعیت هلال احمر اهداف راهبردی سیاست های ابلاغی را شامل موارد زیر ذکر کرد:

1- توانمندسازی زنان عضو، داوطلب و امدادگر به عنوان حمایتگر و پشتیبان و یاری رسان زنان و خانواده های در معرض آسیب حوادث و بلایای طبیعی

2- تحکیم بنیان خانواده و گسترش فرهنگ زندگی به شیوه ایرانی -اسلامی

متن ابلاغیه رئیس جمعیت هلال احمر به سازمان ها و معاونت ها به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم

به تعبیر مقام معظم رهبری، مسئله زن و خانواده از مسائل درجه یک کشور است، با وجود این علی رغم وضعیت کنونی جامعه ایران با تراز متعالی مدنظر فاصله زیادی دارد و تحقق این تلاش ها و دستاوردها نیازمند تلاشی آگاهانه در راستای تبیین و نهادینه سازی ارزش های نظام در حوزه زن و تصویر مطلوب خانواده در قالب راهبردها و برنامه های اجرایی می باشد. در این راستا و همسو با حرکت در مسیر دانش پژوهی و مدیریت راهبردی تحول در راستای اثربخشی فعالیت ها و اقدامات در جمعیت هلال احمر،‌با استفاده از تحلیل مبانی مورد نظر در منویات مقام معظم رهبری در خصوص زنان و سیاست های کلی ایشان در خصوص سلامت که وجه خاص آن به زنان و خانواده برمی گردد می بایست به شناسایی مشکلات و موانع و نیز توانمندسازی بانوان شاغل در جمعست هلال احمر پرداخته شود.

سیاست های ابلاغی حوزه امور زنان و خانواده جمعیت هلال احمر

1. گسترش کمی و توسعه حضور فعال و موثر زنان جمعیت در موقعیت های آسیب پذیری برای حمایت (آسیب های طبیعی و اجتماعی)

2. افزایش عرصه های توانمندسازی برای مشارکت در موقعیت های تصمیم ساز و رهبری

3. ارتقاء دانش و مهارت های نظری،‌راهبردی و کاربردی زنان جمعیت هلال احمر در جهت افزایش بهره وری و پاسخگویی شرایط عادی و بحرانی در مقابل آسیب ها و حوادث، ایجاد زیرساخت های فرهنگی، تخصصی و فناورانه در نظام سلامت در سطوح مختلف زنان در ابعاد معنوی، روانی، جسمی،‌فردی و خانوادگی.

4. ارتقاء ‌سطح پیشگیری در سلامت زنان در ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی و نیز با نگاه ویژه به گروه های آسیب پذیر در معرض خطر بالا در حوادث،‌ آگاه سازی، ‌فرهنگ سازی و حمایت از نقش محوری و تصمیم گیری زنان در تامین سلامت خود، خانواده و جامعه.

5. گسترش، تعمیم و ارتقاء کیفی خدمات موثر و بهنگام مبتنی بر آموزش و توانمندسازی خانواده های در معرض آسیب.

6. تبیین الگوها و سبک زندگی اسلامی- ایرانی در سطوح فردی و اجتماعی و نیز ترویج فرهنگ سازی و نهادینه سازی در جامعه اسلامی با حفظ کرامت انسانی.

در این راستا ارتقاء دانش و مهارت امدادی تخصصی زنان،‌گسترش پژوهش های نظری، راهبردی و کاربردی آنان در راستای جنبش نرم افزاری با تعامل و هم افزایی،‌آگاه سازی، فرهنگ سازی و نقش آفرینی در عرصه های اقتصاد و فرهنگ در خانواده و جامعه از مهمترین مولفه های برنامه های پیش بینی شده این حوزه می باشد.

حمایت از نقش محوری و تصمیم گیری زنان،‌ دختران شاغل و عضو در جمعیت هلال احمر در تامین سلامت خود،‌خانواده و نیز ارتقاء سطح پیشگیری در جهت گسترش، تعمیم و ارتقاء کیفی خدمات موثر و بهنگام مبتنی بر آموزش از وظایف اصلی جمعست هلال احمر دز قبال این طیف از جامعه مخاطب می باشد.

و در این میان توانمندسازی زنان عضو، داوطلب و امدادگر به عنوان حمایتگر و پشتیبان و یاری رسان زنان و خانواده های در معرض آسیب حوادث و بلایای طبیعی و نیز تحکیم بنیان خانواده و گسترش فرهنگ زندگی به شیوه ایرانی – اسلامی از اهداف راهبردی سیاست های مذکور برای دستیابی به شاخص های برتر اجرایی است که امید است با تعهد و تدبیر شایسته در تمامی بخش ها و سازمان های جمعیت و اهتمام به این مهم و این سیاست ها شاهد ترقی، پیشرفت و تکمیل فرایند اثربخشی فعالیت های زنان قدرتمند و شایسته جمعیت هلال احمر در سال 93 باشیم.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها