امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98659
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، مهدی حقیقت‌افشار بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، مهدی حقیقت‌افشار بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: این دستگاه با دقت تشخیصی بالا قادر است سرطان را در تمام مراحل رصد کرده و نتایج پیشرفت یا متوقف شدنش را نشان دهد و در بسیاری از مواقع جلو مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری را در تمام مقاطع بگیرد، اما به علت بالا بودن هزینه، این بیمارستان قادر به خرید آن نیست و این امر جان بیماران بسیاری را تهدید می‌کند.

20 میلیارد ریال هزینه خرید این دستگاه است

وی، با بیان اینکه بیماران باید برای استفاده از این دستگاه رنج و هزینه بسیار سفر به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس را تحمل کنند تصریح کرد: اگر بخش خصوصی و سرمایه‌داران هزینه 20 میلیارد ریالی این دستگاه را بر عهده گیرند علاوه بر اجر اخروی از سود سرشار آن نیز بهره‌مند می‌شوند.

انواع اسکن‌های تشخیصی و تخصصی در شیراز صورت می‌گیرد

مدیر گروه بخش هسته‌ای بیمارستان نمازی شیراز گفت: انواع اسکن‌های تشخیصی و تخصصی در این بخش صورت می‌گیرد.

حقیقت‌افشار بیان داشت: این اسکن‌ها شامل، اسکن‌های تشخیصی بیماری‌های قلبی عروقی، استخوان، مغز، پاروتیروئید، کبد و تمام اندام‌های بدن است.

وی در مورد بخش درمانی این گروه گفت: عمده‌ترین درمانی که در این بخش صورت می‌گیرد درمان بیماری‌های سرطان تیروئید با رادیواکتیو، درمان با MIBG برای سرطان‌های نرواندوکرین و نروپلاسکما است.

در این مرکز درمان‌های تسکینی انجام می‌شود

مدیر گروه بخش هسته‌ای بیمارستان نمازی شیراز، به درمان‌های تسکینی این بخش اشاره کرد و ادامه داد: در این بخش بیماری‌هایی که با دارو غیرقابل کنترل و درمان هستند با داروهای ویژه به مدت یک سال تسکین داده می‌شوند.

حقیقت افشار به مرکز تحقیقات هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره و تأکید کرد: در این مرکز که با بخش مکانیک دانشگاه شیراز رابطه کاری مستمر دارد انواع تحقیق‌های بین‌رشته‌ای از ساخت و تعمیر تجهیزات گرفته تا تحقیق بر روی داروهای جدید درمانی و روش‌های تصویربرداری نوین فعالیت‌های مستمری صورت می‌گیرد.

این مرکز قطب پزشکی هسته‌ای جنوب کشور است

وی با بیان اینکه تا چند سال پیش این مرکز به علت کمبود هیئت ‌علمی و دانش و تجهیزات لازم در انزوا به‌سر می‌برد بیان داشت: امروز این مرکز با داشتن امکانات و نیروهای متخصص، قطب پزشکی هسته‌ای جنوب کشور به‌حساب می‌آید، به‌ طوری‌ که در حال حاضر این بخش اقدام به جذب و آموزش رزیدنت و دانشجوی تخصصی پزشکی هسته‌ای از مهرماه امسال کرده است.

مدیر گروه بخش هسته‌ای بیمارستان نمازی شیراز، به توانمندی‌ها، امکانات و تجهیزات به‌روز این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: در این مرکز که از سراسر کشور مراجعه‌کننده دارد تمام خدمات با تعرفه‌های دولتی ارائه می‌شود.

کمبود امکانات و فضای نامناسب بیماران این بخش را در صف طولانی قرار داده است

افشار با بیان اینکه در این مرکز تمام اسکن‌ها با دقت بالا صورت می‌گیرد عنوان کرد: با توجه به توانمندی‌های این مرکز در ارائه خدمات، کمبود امکانات و نبود فضای کافی بیماران را تا ماه‌ها در صف انتظار قرار می‌دهد و در بعضی مواقع بیماران برای یک اسکن ساده باید چند ماه انتظار بکشند.

وی با اشاره به پیشرفت بیماری‌ها در زمان طولانی انتظار یادآور شد: این مرکز تنها مرکزی است که در جنوب کشور در درمان سرطان تیروئید موفق عمل می‌کند اما به علت کمبود تجهیزات در برخی مواقع پیشرفت این بیماری جان عده بسیاری را به خطر می‌اندازد.

این متخصص پزشکی هسته‌ای گفت: در بخش خصوصی به علت بالا بودن هزینه‌ها و مقرون‌به‌صرفه نبودن تنها اسکن قلب صورت می‌گیرد و بیماران مجبور هستند برای سایر اسکن‌ها به این بیمارستان رجوع کنند که این امر باعث مناسب نبودن خدمات شده است.
انتهای پیام/2448/ن40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها