امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98666
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم تحقیقاتی دانشگاه ناتینگهام انگلستان بر روی یک سنسور هشدار دهنده ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم تحقیقاتی دانشگاه ناتینگهام انگلستان بر روی یک سنسور هشدار دهنده فعالیت‌هایی انجام داده‌ است؛ این سنسورها کاملاً صاف هستند و در بافت صندلی راننده قرار می‌گیرند.
سنسورهای هشدار دهنده برای نظارت و اندازه‌گیری ضربان قلب راننده طراحی شده است که در حالت خواب بودن یا چرت زدن راننده به صدا در می‌آیند و راننده و سرنشینان دیگر را از خطر نجات می‌دهند.

شرکت انگلیسی Plessey Seminconductors با محققان دانشگاه ناتینگهام در این تحقیق همکاری کرده است؛ نمونه اولیه با موفقیت رو به رو شده است و این تیم در حال توسعه و کار بر روی سنسورهای هشدار دهنده است تا کارایی بیشتری داشته باشد و برای اهداف در نظر گرفته شده، استفاده شود.

سیستم پیشنهادی برای ارسال هشدار به این صورت است که در صورت به خواب رفتن راننده به او هشدار دهد تا خودرو را متوقف کند اما اگر هشدار را نادیده گرفت و ماشین را نگه نداشت، تکنولوژی می‌تواند سیستم را کنترل کند و با شناسایی خطوط روی زمین، ماشین را با سرعت پایین‌تر هدایت کند؛ حتی قادر خواهد بود اطلاعات را برای ارسال اقدامات بعدی به یک مرکز کنترل بفرستد و اینگونه زندگی راننده را از خطر نجات دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها