امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98672
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (سه شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (سه شنبه) در نشست خبری گفت: تعداد کم ناظران داخلی و بین‌المللی برای بازشماری آرای دور دوم انتخابات سبب شده تا این روند به کندی پیش برود.

نور در مورد تعداد کافی ناظران جزئیاتی ارائه نکرد اما تاکید کرد که بدلیل تعداد کم ناظران بازشماری 100 درصدی آرا با کندی مواجه شده است.

این در حالی است که وی تعداد ناظران کنونی را 338 نفر اعلام کرد که شامل  100 ناظر از سوی 2 کاندیدای ریاست جمهوری، 58 ناظر از سوی کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی، 115 ناظر نهادهای داخلی، 48 ناظر بین‌المللی و 17 نفر از طرف سازمان ملل می‌شود.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان افزود: برای بازشماری آرا تیم بیشتری تشکیل شده و در هر شیفت کاری 60 تیم در حال بازشماری هستند که در مجموعه 2 شیفت کاری 120 تیم مشغول بازشماری آرا هستند.

نور تصریح کرد: تاکنون بیش از ده هزار و 200 صندوق رای از ولایت‌های افغانستان به دفتر مرکزى این کمیسیون رسیده و تا پایان امروز، صندوق‎هاى رای‌گیری  ولایت‌های «خوست»، «پکتیا»، «پنجشیر» و «بادغیس» نیز به کابل می‌رسند.

ستاد‌های انتخاباتی 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان نیز با ابراز نگرانی از روند کند بازشماری آرا، اعلام کردند: اگر روند بازشماری این گونه پیش برود، نتایج نهایی تا 3 هفته دیگر اعلام می‌شود.

بر اساس اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان قرار است که روند بازشماری 100 درصیدی آرا بمدت 3 هفته به پایان برسد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها