امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98697
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
«حامد ابو طالب»، رئیس اسبق دانشکده شریعت و حقوق مصر و عضو مجمع تحقیقات اسلامی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«حامد ابو طالب»، رئیس اسبق دانشکده شریعت و حقوق مصر و عضو مجمع تحقیقات اسلامی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد که گروه تکفیری داعش در عراق و سوریه چیزی فراتر از یک گروه تندرو نیست که تحت فرمان یک فرد فعالیت می‌کند و ارتباطی تنگاتنگ با گروه تروریستی القاعده دارد.

ابو طالب با بیان اینکه تا وقتی این گروه و گروه‌های مشابه آن خارج از قاعده و قانون هستند، باید به مقابله با آنها برخاست، به ویژه مردم مناطقی که این گروه‌ها در آنها نفوذ کرده‌اند، باید تا قدر امکان با آنها مقابله کنند و هرکس که در راه مبارزه با این گروه تکفیری کشته شود، شهید نزد خدا شمرده می‌شود، چون درحال دفاع از مال و جان و ناموس و سرزمینش کشته شده است.

اما در خصوص تخریب مزارها و قبور پیامبران و اولیای خدا ابو طالب با بیان اینکه تمام برخوردها و تعامل‌های این گروه تکفیری مغایر دین است و از هیچ عقب سلیمی سر نمی‌زند، تخریب این مزارها و قتل افراد بدون گناه را محکوم و تاکید کرد: صدور چنین احکامی از وظایف دولت‌هاست و نه طیف و جماعت خاصی از مردم.

وی تصریح کرد که در این دستگاه‌های اطلاعاتی وجود دارند که فعالیت‌های این گروه‌ها را با هدف تحریف و تخریب وجهه اسلام و دور کردن بیش از پیش مردم از این دین هدایت کرده و مورد حمایت قرار می‌دهند.

ابو طالب تاکید کرد: این اقدامات و برخوردها تنها موجب می‌شود تا مسلمانان بیش از پیش از این گروه متنفر شوند، چه رسید به غیر مسلمانان که موجب تغییر نگاه آنها از اسلام و مسلمانان می‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها