امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9870
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۲۵
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد محمدرضا جعفری ظهر امروز در جلسه‌ رؤسای خیران سراسر کشور در اردوگاه توانبخشی امام رضا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد محمدرضا جعفری ظهر امروز در جلسه‌ رؤسای خیران سراسر کشور در اردوگاه توانبخشی امام رضا (ع) مشهد اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های خیران در امسال حضور آنها در احداث پروژه‌های نیمه تمام است تا از این طریق با مشارکت آنها بتوان این پروژه‌ها را هرچه سریع‌تر به پایان رساند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه جامعی در سازمان ایجاد کردیم که تمام خبرها، ثبت‌ها، بخشنامه‌ها در آن به ثبت می‎‌رسد و ابتکارات و کارهایی را که در این زمینه در استان‌های سراسر کشور انجام می‌شود را در این پرتال قرار می‌گیرد.

جعفری افزود: در بخش اخبار این سامانه یک‌هزار و 253 خبر از استان‌های مختلف گذاشته شده که استان‌های خراسان، فارس، تهران، بوشهر، همدان، لرستان و گلستان بیشترین اخبار را داشتند؛ و در مجموع 3 هزار و 372 عکس مربوط به جشنواره‌های شهرستانی در این پرتال قرار دارد.

وی یادآور شد: در گذشته باید ابتدا خیران برای پروژه‌ای اقدام و سرمایه‌گذاری می‌کردند سپس دولت به آنها کمک می‌کرد البته در برخی از استان‌ها عکس این موضوع دیده می‌شد؛ اما امسال قانونی مصوب شده که خیران می‌توانند در پروژه‌های دولتی مشارکت و سرمایه‌گذاری کنند.

جعفری بیان کرد: برخی از مسئولان تصور می‌کردند که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود کمک خیران بسیار کم می‌شود اما با برگزاری پانزدهمین جشنواره خیران مشخص شد که کار خیر با وضعیت اقتصادی ارتباط مستقیم ندارد.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و نهادهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: تمام استان‌های کشور به جز دو استان هرمزگان و کرمان به دلیل وقوع زلزله‌های مکرر این جشنواره را به خوبی برگزار کردند.

وی افزود: نمایشگاه‌های هدف‎‌دار و بسیار خوبی در سراسر کشور برگزار شده که در این بین استان‌های خراسان‌رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی و فارس بهترین نمایشگاه‌ها را برگزار کردند.

جعفری با بیان اینکه یکی از اهداف ما حضور دانش‌آموزان و آشنایی آنها با فعالیت خیران است،خاطرنشان کرد: برخی از استان‌ها برنامه‌هایی برای دانش‌آموزان در ارتباط با فعالیت‌های خیران برگزار کردند که این امر نتیجه مطلوبی در آینده به دنبال دارد.

وی افزود: سامانه پرداخت آنلاین یکی از کارهایی است که در تهران انجام شده است.

جعفری یادآور شد: یک کمیته ارزیابی در سازمان تشکیل شده که مام مستندات استان‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در امسال از استان‌های برتر  تقدیر می‌شود.

وی افزود: هیچ محدودیتی در زمینه کمک‌های خیران وجود ندارد و آنها می‌توانند در زمینه هوشمندسازی مدارس کمک کنند زیرا دانش‌آموزان امروز با تکنولوژی‌های نو ارتباط بهتر و قوی‌تری می‌تواند داشته باشد.
انتهای پیام/70028/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها