امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98711
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا داوودنژاد درباره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: جنگ ابعاد وسیعی دارد ضمن اینکه بنده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا داوودنژاد درباره برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: جنگ ابعاد وسیعی دارد ضمن اینکه بنده معتقدم درباره جنگ 8 ساله حرف های نگفته زیادی باقی مانده است که باید به آنها پرداخته شود.

وی افزود: در جنگ موضوعاتی مطرح شده که تا به امروز کسی به شکل جدی به آنها نپرداخته است و جای کار و توجه زیادی دارد.

کارگردان «کلاس هنرپیشگی» با بیان اینکه ساخت فیلم جنگی هزینه بر است گفت: فیلم های جنگی معمولا دوبرابر یک فیلم معمولی سینمایی هزینه دارد بنابراین باید مسئولان و نهادهای مربوطه در این مورد توجه جدی داشته باشند.

داوودنژاد گفت: متاسفانه سینمای جنگ و مقاومت در طول این سال ها مهجور واقع شده و یکی از دلایل مهم آن کمبود بودجه است بنابراین نیاز است تا با کارشناسی صحیح نسبت به این موضوع بررسی شود.

وی با بیان اینکه نهادهای زیادی هستند که هر ساله تولیداتی در زمینه جنگ و دفاع مقدس دارند، خاطرنشان کرد: هر ساله این نهادها بودجه ای را برای ساخت تولیدات مربوط به دفاع مقدس و جنگ درنظر می گیرند و یا برای ساخت چنین فیلم هایی به این نهادها کمک می شود اما باید بررسی شود که این بودجه واقعا صرف ساخت تولیدات در این زمینه می شود.

کارگردان«مرهم» با بیان اینکه تا به امروز دو بار فیلمنامه برای جنگ و دفاع مقدس نوشته است، گفت: سال 64 فیلمنامه ای با نام «مینیاتور» را نوشتم ضمن اینکه در حدود 6 سال پیش هم فیلمنامه «چشمه» را نوشتم که درباره همین موضوع بود اما متاسفانه هیچ کدام از این دو فیلمنامه به مرحله تولید نرسید.

داوودنژاد در ادامه افزود: باید کاغذبازی ها برای ساخت یک فیلم در ژانر مقاومت یا دفاع مقدس از بین برود. همه می دانیم که در این ژآنر تعداد تولیدات جدید به اندازه انگشتان دست هم نمی رسد بنابراین باید همه با هم همکاری کنیم تا تولیداتمان در این زمینه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ساخت فیلم در زمینه جنگ و دفاع مقدس نیاز به توجه زیادی از طرف مسئولین دارد گفت: کشور ما یکی از کشورهایی است که در بطن جنگ قرار داشته است بنابراین نمی توانیم نسبت به آن بی تفاوت باشیم مسئولین و نهادهای ذیربط باید نگاه جدی نسبت به این ژانر سینمایی داشته باشند.

کارگردان «تیغ زن» خاطرنشان کرد: با مدیریت صحیح و استفاده از تجربه های قبل باید جشنواره مقاومت را به خوبی برگزار کنیم تا با توجه به بین المللی بودنش در این زمینه حرفی برای جهان برای گفتن داشته باشیم.

داوودنژاد خاطرنشان کرد: جشنواره های زیادی در طول سال در کشور برگزار می شود اما جشنواره مقاومت با توجه به موضوع و اهدافی که دنبال می کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها