امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98723
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 213
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «مبانی دیپلماسی و آداب دیپلماتیک» نوشته سیدعلی حق‌شناس کتاب مفصلی در حوزه روابط بین الملل است که نویسنده‌اش ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «مبانی دیپلماسی و آداب دیپلماتیک» نوشته سیدعلی حق‌شناس کتاب مفصلی در حوزه روابط بین الملل است که نویسنده‌اش به طور ویژه به مساله دیپلماسی و به ویژه ظرافت‌های رفتار دیپلمات‌ها پرداخته است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

 بدون تردید دیپلماسی از عناصر عمده قدرت واحدهای سیاسی و اهرم اصلی سیاست خارجی است که تجلی آن را در روابط دیپلماتیک می‌بینیم. در این بین نقش دیپلمات‌ها به عنوان مجریان اصلی سیاست خارجی در به ثمر رساندن اهداف دیپلماسی همواره در طول تاریخ حائز اهمیت بوده است. دیپلمات‌ها در حقیقت هم چون سربازانی که در میدان نبرد برای میهن خود جان فشانی می‌کنند، در صحنه روابط دیپلماتیک نیز آینه تمام نمای کشور خود هستند که می‌بایست با کسب مهارت و استفاده مناسب از هنر دیپلماسی و شناخت آداب آن، نقاط ضعف و نارسایی‌های دیگر نهادهای مملکتی را پوشش داده و راه ترقی کشور خود را هموار سازند.

کتاب حاضر بر هفت گفتار استوار است که به ترتیب: ساختار دیپلماسی، کارکردهای دیپلماسی، دیپلماسی و منافع ملی، تاریخچه روابط دیپلماتیک، تجزیه و تحلیل روابط دیپلماتیک، ابزار و تاکتیک‌های روابط دیپلماتیک و جایگاه و وظایف دیپلمات‌ها را شامل می‌شود. در این اثر با تکیه بر روش تئوری ـ توصیفی و رعایت قواعد پژوهشی و علمی تلاش داشته‌ام تا سه مقوله دیپلماسی، روابط دیپلماتیک و دیپلمات را با پیوستگی اصولی و جداسازی منطقی و بهره‌گیری از تمامی منابع معتبر مرتبط به تفصیل مورد تجزیه و بررسی قرار دهم. در این کتاب، دیپلماسی و روابط دیپلماتیک به عنوان دو مقوله مستقل و در عین حال غیرقابل تفکیک، از دیدگاهی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته که دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های علوم سیاسی و روابط بین‌الملل ضمن مشاهده اصول و چارچوب تئوریک این دو موضوع و سیر تحولات آنها، به قواعد، آداب و پیچیدگی‌های موجود روابط دیپلماتیک در دوران حاضر واقف و با ویژگی‌های یک دیپلمات ورزیده در عرصه بین‌الملل آشنا شوند.

انتشارات سنا چاپ دوم کتاب «مبانی دیپلماسی و آداب دیپلماتیک» را در 442 صفحه با قیمت 20هزار تومان منتشر کرده است. برای تهیه این کتاب می‌توانید با شماره تلفن 66419595 تماس بگیرند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار