امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98729
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
یوسفعلی میرشکاک، شاعر و طنزپرداز، با بیان این که تاکنون در کشور ما کارهای هنری زیادی در زمینه نشان دادن مظلومیت مردم فلسطین انجام گرفته است، گفت: اما ...

یوسفعلی میرشکاک، شاعر و طنزپرداز، با بیان این که تاکنون در کشور ما کارهای هنری زیادی در زمینه نشان دادن مظلومیت مردم فلسطین انجام گرفته است، گفت: اما مسئله اینجاست که هرقدر هم کار هنری انجام شود، باز هم تنها گوشه ای از فجایعی که در آن منطقه صورت می گیرد نشان داده می شود.

این هنرمند تاکید کرد: برای نشان دادن وقایع و حملات وحشیانه ای که در آن منطقه صورت می گیرد، باید بیشتر از همه از هنرهای تصویری بهره گرفت و با نمایش فیلم های مستندی از این اتفاقات، مردم جهان را با این جنایات آشنا کرد.

میرشکاک همچنین درباره مسئولیت و رسالت هنرمند در بازتاب اتفاقات جهان پیرامونش گفت: همه ما وظایفی برای واکنش نشان دادن به این مسائل داریم و من خودم سال ها در این زمینه فعالیت کرده ام اما نباید جنایت را شاعرانه نشان داد و نباید از خشونت آن کاست.

او توضیح داد: این که بخواهیم اخلاق را رعایت کرده و از نمایش این اتفاقات چشم پوشی کنیم و صرفا به بیان آنها اکتفا کنیم، دردی را دوا نمی کند بلکه باید آن ها را به تصویر کشید تا همه متوجه شدت فاجعه شوند.

این هنرمند متعهد کشورمان با ابراز ناراحتی از آنچه در غزه بر زنان و مردان مسلمان می گذرد، چنین حملاتی را اقداماتی غیرانسانی دانست و گفت: دیگر زمان آن فرا رسیده است که این خشونت ها را هرقدر هم ناراحت کننده باشند، به صورت واضح به تصویر بکشیم تا ابعاد بیشتری از این ماجرا برای همه روشن شود.

قرار است فردا (چهارشنبه یکم مرداد ماه)، در حوزه هنری و با حضور هنرمندان عرصه های مختلف و اندیشمندان مطرح کشور، گردهمایی بزرگی با موضوع "غزه تنها نیست" برگزار شود و بیانیه ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین صادر شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها