امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98730
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول اولیازاده مدیر خانه عکاسان ایران در در نشست خبری گردهمایی حمایت از مردم ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول اولیازاده مدیر خانه عکاسان ایران در در نشست خبری گردهمایی حمایت از مردم مظلوم غزه با عنوان «غزه تنها نیست» که امروز در تالار اندیشه این حوزه برگزار شد، اظهار داشت: واقعه تلخ جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه زمانی رخ داد که رسانه‌های جهان درگیر بازی فوتبال برزیل و آلمان بودند، لذا سبب شد تا این اتفاق در هیاهوی یک بازی گم شود.

وی ادامه داد: وقتی که در هر سوی جهان اتفاقی رخ می‌دهد، آمریکا و اسرائیل آتش‌افروزی کرده و آن اتفاق را به نفع خود پایان می‌دهند، اما وقتی به موضوع غزه می‌رسیم می‌بینیم که آنها ساکت می‌شوند؛ چون کشتار مردم مظلوم همواره با اهداف آمریکا پیش می‌رود.

مدیر خانه عکاسان ایران یادآور شد: همچنین چند سال پیش مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کردند، چند کشور عربی با اعزام  تانک، توپ و نیروهای نظامی به بحرین فرستادند، کشورهایی که امروز در ارتباط با غزه سکوت می‌کنند؛ اینجا جمله‌ امام حسین علیه‌السلام را یادآوری می‌کنیم که ایشان فرمودند: «اکر دین ندارید، آزاده باشید»؛ باید همه مردم جهان با تفکر آزادگی و حریت از مردم بی‌دفاع غزه حمایت کنند.

وی در خصوص افزود: در رابطه با موضوع فلسطین و روز جهانی قدس تاکنون برنامه‌هایی توسط خانه عکاسان انجام گرفته است؛ آثار تعداد زیادی از عکاسان از وقایع غزه و همچنین حضور مردم در راهپیمایی روز قدس جمع‌آوری شده است که فردا و همزمان با گردهمایی هنرمندان در حوزه هنری به نمایش گذاشته می‌شود.

اولیازاده در خصوص اعزام عکاس به غزه گفت: در جنگ 33 روزه تعداد 20 نفر از عکاسان را برای ثبت جنایات رژیم صهیونیستی به لبنان فرستادیم و در ادامه چند نمایشگاه داخلی و بین‌المللی برپا شد؛ در این جنگ نیز اگر امکان اعزام عکاس وجود داشته باشد، این کار را در اولویت‌های خود قرار خواهیم داد؛ اما متأسفانه تاکنون این امکان وجود نداشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها