امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98732
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات سروش سه کتاب چاپ اول با نام‌های «حرف‌های خوب» نوشته کارل نوراک و ترجمه مهناز عسگری، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات سروش سه کتاب چاپ اول با نام‌های «حرف‌های خوب» نوشته کارل نوراک و ترجمه مهناز عسگری، «دنیا می‌خواد به دنیا بیاد!» نوشته مجید راستی ، «سیب خورها، گلابی خورها، آلوخورها، تمشک خورها» نوشته منوچهر اکبرلو، و دو کتاب تجدید چاپ با نام‌های «گلدان پشت پنجره» نوشته نقی سلیمانی و «کوگار، شیرکوهی» نوشته چستر آرون و ترجمه حسین ابراهیمی‌، را منتشر کرد.

کتاب داستان «حرف‌های خوب» داستانی تخیلی از زندگی یک موش کوچولو است که وقتی صبح از خواب  بیدار می‌شود سعی می‌کند حرف‌های خوبی را که در دهانش انباشته شده است به دیگران بگوید. اما هر بار و در هر موقعیتی که قرار می‌گیرد نمی‌تواند حرف‌های خوب خود را بیان کند. این موش کوچک یک روز تمام را به دنبال فرصتی برای گفتن حرف‌های خوب خود می‌گردد و کودکان را با ماجراهای جالب خود همراه می‌سازد.

کتاب حاضر با نثری روان و قابل فهم سعی دارد به کودکان نشان دهد که تاثیر گفتن جملات و حرف‌های خوب در زندگی بسیار ارزشمند است. کتاب «حرف‌های خوب» همچنین با تصویرگری بسیار زیبایی که در هر صفحه خود دارد به راحتی می‌تواند کودکان را با خود همراه کند به گونه ای که خود تصویر نیز بیانگر کلیت داستان است.

چاپ اول این اثر مصور، در هزار نسخه و تمام گلاسه با قیمت 4هزار تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

**«دنیا می‌خواهد دنیا بیاید»

کتاب بعدی چهار داستان کوتاه و خواندنی را در دل خود دارد که هر یک فضایی از دنیای قصه‌ها را به روی کودکان باز می‌کند. قصه اول این کتاب «دنیا می‌خواهد دنیا بیاید» است که داستان تولد یکی جوجه کوچک را روایت می‌کند. در این داستان همه حیوانات خبر تولد این جوجه کوچک را به هم می‌دهند و کل حیوانات در انتظار تولد این جوجه هستند.

قصه دوم که «آیینه مادربزرگ» نام دارد بازی یک مادربزرگ مهربان با نوه اش را به تصویر می‌کشد. در این قصه زیبا پروانه کوچولو که خیلی مادربزرگ خود را دوست دارد مانند آیینه وی هر کاری که مادربزرگ انجام می‌دهد را تکرار می‌کند و به همین دلیل مادربزرگ قصه او را آیینه خود خطاب می‌کند. پروانه و مادربزرگ یک روز بسیار جالب و خوبی را با هم سپری می‌کنند که می‌تواند برای کودکان بسیار خواندنی و مفید باشد.

داستان سوم این کتاب «دو تا دوست بودند که خرس بودند» نام دارد. در این داستان دو خرس مهربان که با یکدیگر دوست بودند تصمیم می‌گیرند برای ماهیگیری به رودخانه بروند و هر یک بیست عدد ماهی بگیرند. این دو دوست در طول ماهیگیری ماجراهای جالبی را خلق می‌کنند که طبیعتا برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

و اما قصه سوم «قصه چیه!» نام دارد. در این داستان سه دوست خوب بودند که نمی‌دانستند قصه چیه! به همین دلیل هر سه برای رسیدن به این موضوع راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا در نهایت به مفهوم قصه چیه! دست پیدا می‌کنند.

چاپ نخست کتاب «دنیا می‌خواست به دنیا بیاد!» در شمارگان هزار نسخه و تمام گلاسه با قیمت 5هزار تومان در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

«سیب خورها، گلابی خورها، آلوخورها، تمشک خورها»

این کتاب می‌کوشد در خلال داستانی که روایت می‌کند، کودکان را به فکر وادار کند که «چرا آدم‌ها با هم می‌جنگند؟» و اینکه مقصر جنگ فقط آدم‌های خیلی بد نیستند. آدم‌های معمولی هم می‌توانند بخشی از جنگ افروزان باشند.

این کتاب که به صورت نمایشنامه به نگارش درآمده است با زبانی ساده قصه جذابی را روایت می‌کند که در بطن خود مفاهیم ارزشمندی را آموزش می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این اثر ارزشمند؛ نگارش آن به سبک نمایشنامه برای نوجوانان است تا بتوانند با زوایای نمایشنامه نویسی بیشتر آشنا شوند. کلیت داستان در 9 صحنه روایت می‌شوند و در هر قسمت نویسنده سعی کرده با فضاسازی دقیق داستان گوشه ای از موقعیت مکانی داستان و شخصیت‌ها را نیز ترسیم کند.

چاپ اول این اثر مصور، در یک نسخه و تمام گلاسه با قیمت 6500 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به نمایشنامه به ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

«گلدان پشت پنجره»

«گلدان پشت پنجره» سه داستان با نام‌های گلدان پشت پنجره، شنبه و فضانوردهای نیم‌وجبی را روایت می‌کند. این کتاب، کتاب برگزیده  نویسندگان کودکان و نوجوانان در نظرخواهی سال 1370مجله سروش نوجوان است.

داستان‌های این کتاب همه به روایت رابطه‌های آشنا و غریب انسانی می‌پردازند؛ خواه این روابط دوستانه باشند خواه خصمانه. بامزه اینجاست که این رابطه‌ها از اتفاقات مضحک و خنده دار آغاز می‌شوند. محمدجواد، قهرمان داستان دو گلدان پشت پنجره، با دیدن دماغ بلند و برجستة بلیت فروش، که به دماغ پدرش شبیه است، او را به جای پدرش که سال‌هاست در زندان است اشتباه می‌گیرد. مینا و کیانا، دختر بچه‌هایی که در فضانوردهای نیم وجبی سرطان دارند، با اینکه در بیمارستان در اتاق‌های جداگانة سُربی بستری اند و اجازه ندارند با هیچ کس رابطه ای داشته باشند، با ابتکار جالبی از طریق پرستار به همدیگر نامه می‌نویسند ...

چاپ سوم این کتاب در شمارگان هزار نسخه و با قیمت 3هزار تومان در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

«کوگار، شیرکوهی»

و اما کتاب «کوگار، شیرکوهی» داستان پسری به نام آلبی را بیان می‌کند که نگهداری یک شیرکوهی را بر عهده می‌گیرد. زندگی وی با یک شیرکوهی اتفاقات و مشکلات زیادی را برای آلبی ایجاد می‌کند اما او با انگیزه بسیار به نگهداری خود ادامه می‌دهد تا اینکه یک اتفاق مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد.

تا کنون داستان‌های زیادی در این مضامین روایت شده است اما یکی از ویژگی‌های کتاب این است که به زبانی ساده و روان ترجمه شده و از هم‌زیستی انسان با یک شیرکوهی سخن می‌گوید همزیستی که نکات ارزشمندی را به خواننده خود القا می‌کند.

چاپ دوم این کتاب در 170 صفحه و با قیمت 6500 تومان در اختیار علاقمندان به کتاب‌های ترجمه شده به ویژه نوجوانان قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه کتاب‌ها به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها