امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98735
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست توافق‌نامه برگزاری این رویداد با حضور حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن، فرید فرخنده کیش قائم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست توافق‌نامه برگزاری این رویداد با حضور حبیب ایل بیگی مدیرعامل انجمن، فرید فرخنده کیش قائم مقام مدیرعامل در امور استان‌ها و مناطق، «امیر لطفیان» مدیر امور جشنواره‌ها و ابولقاسم خسروی سهل آبادی نماینده تربت حیدریه، حسن فتحی‌نیا» معاون استانداری و فرماندار ویژه این شهر، مهدی ناصری شهردار و علی لاری بخشدار مرکزی تربت حیدریه روز گذشته؛ 30 تیرماه برگزار و تفاهم نامه امضاء‌ شد.

در این دیدار پس از امضای توافق نامه طرفین به این نکته اشاره کردند که شور و استقبال مردم و به ویژه جوانان شهر تربت حیدریه می تواند زمینه ساز برگزاری جشنواره‌ای مطلوب در این شهر شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان نیز خاطر نشان کرد که معمولا در برگزاری جشنواره‌های منطقه ای با اداره کل ارشاد استان ها توافق می‌شد اما توجه تمامی مسئولان شهر تربت حیدریه و تعلق خاطر آن ها نسبت به برگزاری این رویداد قابل تقدیر است.

در این دیدار همچنین بر برگزاری جشنواره‌ای متناسب با شرایط و امکانات تاکید شد و داشتن  انتظاراتی که متناسب با بضاعت و شرایط موجود باشد.

بنابراین گزارش در ادامه جلسه امضاء تفاهم نامه انجمن با مسئولان شهر تربت حیدریه ابولقاسم خسروی سهل آبادی؛ نماینده تربت حیدریه با اشاره به اینکه که برگزاری این جشنواره برای نخستین بار در تربت حیدریه تجربه می‌شود، تاکید کرد: باتوجه به این موضوع، مشکلات خاصی پیش روی ما است، بنابراین باید با برنامه ریزی مناسب مشکلات را به حداقل رساند.

هدف انجمن از برگزاری جشنواره، مشارکت جوانان تربت حیدریه در فعالیتی فرهنگی است.

فرخنده کیش نیز بیان کرد: هدف ستاد مرکزی انجمن از برگزاری این جشنواره، حضور و مشارکت فعالانه جوانان تربت حیدریه در این فعالیت فرهنگی است و این ستاد تنها به وظایف مربوط به سیاست گذاری و نقش هدایتی خود اکتفا نمی‌کند بلکه در این مسیر تلاش خواهد شد تجربیات لازم به مرور منتقل شود تا شاهد برگزاری یک جشنواره استاندارد در این منطقه باشیم.

این گزارش می‌افزاید: همچنین در این دیدار طرفین تقویت زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات سینمایی را از نتایج مثبت جشنواره دانستند و خبر افتتاح سالن نمایش فیلم مجموعه فرهنگی و هنری اندیشه در تربت حیدریه اعلام شد.

این سالن در راستای سیاست‌های سازمان سینمایی در توسعه فضای نمایش فیلم در کشور همزمان با برگزاری جشنواره منطقه‌ای تربت حیدریه افتتاح می‌شود و میزبان برگزاری این رویداد است و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است که این سالن به سیستم نمایش دیجیتال و فن‌آوری های روز صنعت سینما در عرصه نمایش فیلم مجهز شود و دراختیار مردم فرهنگی این شهر قرار گیرد.

شهر تربت حیدریه سابقه درخشانی در تاریخ انقلاب اسلامی دارد. در تاریخ انقلاب ذکر این نکته مهم است که سال 1357 قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم انقلابی این شهر مجسمه شاه را پایین کشیدند و تعلق خاطر خود را به امام(ره) و انقلاب اسلامی نمایان ساختند. این شهر در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و از پیشینه  فرهنگی و تمدنی کهنی برخوردار است. ابوالسعید ابی الخیر، شفیعی کدکنی، محمد قهرمان، ابن حیدر و... از بزرگان این شهر هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها