امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98745
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در پی اعلام فعالیت ستاد یاری فلسطین، متشکل از فعالان جهان اسلام، دانشجویان، نخبگان، هنرمندان، گروه‌ها و سازمان‌های مردم ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در پی اعلام فعالیت ستاد یاری فلسطین، متشکل از فعالان جهان اسلام، دانشجویان، نخبگان، هنرمندان، گروه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد ایرانی این ستاد برای نخستین اقدام خود جهت اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوز ظالمانه رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته به غزه و نیز همراهی دولت مصر با رژیم اشغالگر قدس در بستن مرز رفح و جلوگیری از امدادرسانی به مردم جنگ زده غزه، عصر امروز تجمع اعتراضی را در مقابل دفتر حافظ منافع این کشور در تهران برگزار کرد.

بنابر این گزارش شرکت کنندگان شعارهای مرگ بر سازشکار، اسرائیل مرگ به نیرنگ تو، خون غزه می‌چکد از چنگ تو، غزه می‌رزمد اسرائیل می‌لرزد و شعار عربی خطاب به ژنرال السیسی رئیس جمهور مصر با در دست داشتن پلاکاردهایی مانند ای کودک غزه‌ای حمایتت می‌کنیم، و با به همراه داشتن پرچم 20 متری فلسطین و عکس‌هایی از زنان و کودکان زخمی غزه حمایت خود را از مردم بی دفاع این منطقه اعلام کرده و خواستار بازگشای گذرگاه رفح از سوی دولت مصر برای اعزام تیم‌های پزشکی و تجهیزات دارویی به این شهر شدند.

همچنین گروهی از پزشکان با پوشیدن روپوش‌های پزشکی آغشته به خون و در دست داشتن جنازه‌های نمادین کودکان غزه با مردم این باریکه ابراز همدردی کرده و آمادگی خود برای کمک به آنان را اعلام کردند.

بنابر این گزارش، مجتبی احمدی عضو شورای مرکزی امت واحده در این تجمع گفت: بار دیگر حوادث غزه شیعه و سنی را به وحدت رساند و باعث اتحاد بیشتر آنها شد.

وی افزود: در زمانی که ما در جهان اسلام دچار جنگ های طائفه ای شده بودیم خون مردم غزه ما را به وحدت رسونده است چه اینکه خون وحدت می رساند

احمدی با اشاره به ددمنشی های رژیم صهیونیستی تصریح کرد: همانگونه که از حیوان جز درندگی و وحشی‌گری انتظار نیست از رژیم صهیونیستی نیز جز جنایت انتظار نمی رود اما این حوادث چهره واقعی کسانی که ادعای حقوق بشر را دارند روشن کرده و باعث رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر و دولت‌هایی شد که ژست دفاع از حقوق بشر را می‌گرفتند.

احمدی با اشاره به ممانعت برخی کشورهای اروپایی از راهپیمایی در حمایت از مردم غزه افزود: در فرانسه مردم حق برگزاری تجمع برای غزه را ندارند و این درسی است که فریب ظاهرسازی این دولت‌ها را نخوریم.

وی با بیان اینکه مردم غزه جان تازه‌ای به جهان اسلام تزریق کرده اند، ادامه داد: امیدواریم روزی برسد که به جای برگزاری تجمع مقابل حافظ منافع مصر در کنار هم دوش به دوش در حال حرکت به سمت قدس شریف باشیم.

عضو شورای مرکزی اتحادیه امت واحده با انتقاد از برخی کشورهای اسلامی گفت: امروز کشورهای مصر، عربستان و اردن نام مسلمان را بر خود می‌نهند اما رویکرد آنها به حوادث فلسطین نشان می دهد که آنها مسلمان نیستید.

وی با بیان اینکه غزه امروز آزمونی برای تشخیص مرد از نامرد و انصاف و آزادگی است با اشاره به عملکرد نیروهای مقاومت در جنگ با رژیم صهیونیستی در غزه افزود: کشته شدن سربازهای رژیم صهیونیستی امروز بیشتر از هر زمان دیگری نشان می دهد که اسرائیل همان خانه سست عنکبوت است لذا ما از گروه‌های فلسطینی می‌خواهیم با یکدیگر وحدت داشته باشند و خون‌های ریخته شده در این جنگ را پایمال نسازند.

در ادامه این مراسم حسن اسماعیلی نماینده جامعه پزشکان با اشاره به جنایات دردناک رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: رژیم اشغالگر قدس تا غزه را نابود نکند، از قتل عام این مردم مظلوم دست برنمی‌دارد و کشورهای مسلمان، به ویژه مصر باید بدانند که تاکنون درباره دفاع از مردم مظلوم غزه، کارنامه خوبی ندارند.

وی خطاب به دولت مصر عنوان کرد: اگر ذره‌ای غیرت برای‌تان مانده، کشتار غزه را متوقف کنید، امت مسلمان در جای جای جهان باید با ایجاد فشار بر دولت‌های به ظاهر مسلمان باعث بسته شدن سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی در این کشورها شوند.

اسماعیلی ضمن قرائت بیانیه جامعه پزشکان نقش دولت مصر برای کمک به غزه را پررنگ‌تر از دیگر دول عربی دانست و افزود: دولت مصر باید بداند بسته نگه داشتن معبر رفح جز خشم مسلمانان، چیزی در بر نخواهد داشت.

در ادامه این مراسم خانم فروز رجایی‌فر از دانشجویان پیرو خط امام و فعال حامی فلسطین در این تجمع در مقابل دفتر حافظ منافع مصر به وظیفه سنگین مسلمانان درباره حوادث غزه اشاره کرد و گفت: متاسفانه تنها کاری که امروز از دست ما برمی‌آید برگزاری و حضور در این تجمعات برای اعلام حمایت با مردم غزه است.

وی با اشاره به بسته شدن گذرگاه رفح برای امدادرسانی به غزه افزود: نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که مصر این گذرگاه را باز کند چون آنان دشمن فلسطینی ها هستند و انتظاری از آنها نیست اما به دولت و ملت مصر می‌گوییم: السیسی ! تو مبارک نیستی! اقدام تاریخی خود را در این ماجرا انجام بده تا تاریخ از تو و اقدام تو به خوبی یاد کند و به قضاوت بنشیند.

رجایی‌فر با اشاره به ریشه اتفاقاتی حال حاضر در غزه تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی حمله به غزه را به‌عنوان پوشش نظامی برای تثبیت جایگاه گروه تروریستی «داعش» در عراق انجام می‌دهد. ما از دولت مصر می‌خواهیم که از این دسیسه آگاه باشد.

وی با اشاره به فتنه افزود: دشمن با ایجاد فتنه بین ملت مسلمان ایران و مصر و محوریت بخشیدن به تقابل شیعه و سنی در ایران و تقابل اخوانیسم و سکولاریسم در مصر تلاش می‌کند ارتباط عاطفی مردم ایران و مصر و غزه را قطع کند.


انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار