امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98767
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 68
حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: در جلسه دیروز کمیسیون انرژی سئوال آقای ...

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: در جلسه دیروز کمیسیون انرژی سئوال آقای بذرپاش درخصوص بنزین وارداتی و بنزین پتروشیمی مطرح شد که آقای وزیر در این مورد توضیحاتی دادند و آقای بذرپاش قانع شدند.

وی با بیان اینکه کمیسیون انرژی دیگر به موضوع بنزین پتروشیمی ورود نمی‌کند، گفت: تولید بنزین پتروشیمی متوقف شده و قرار است بجای آن بنزین یورو 4 وارد شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: وزیر نفت تاکید کرد که محموله‌های بنزین از این پس هم در مبداء بازرسی می‌شوند و هم در مقصد وزارت نفت و سازمان استاندارد این بنزین را آزمایش می‌کند که حتماً یورو4 باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون هیچ محموله‌ بنزین یورو4 به کشور وارد شده است، گفت: وزیر نفت در جلسه کمیسیون تاکید کرد که از این پس هیچ محموله‌ای کمتر از یورو4 وارد نمی‌شود و در عین حال خط تولید بنزین پتروشیمی سر جای خودش باقی خواهد ماند که اگر نیاز شد و تحریم‌ها شدت گرفت دوباره از آن استفاده کنند.

امیری با بیان اینکه تصمیم کشور، مصرف بنزین یورو4 در داخل است، گفت: باید تلاش کنیم پالایشگاه‌های داخلی به سمت تولید بنزین یورو4 بروند چنانکه بعضی پالایشگاه‌ها ارتقاء یافته‌اند و بقیه پالایشگاه‌ها طرح‌های بهینه‌سازی اجرا می‌کنند.

وی تاکید کرد: بنزین وارداتی هم حتماً باید یورو 4 باشد و دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان استاندارد که همه کالاهای وارداتی را به کشور را آزمایش می‌کند باید در این خصوص وارد شده و همه محموله‌های بنزین وارداتی را تست کند تا بجز یورو4 بنزین دیگری وارد کشور نشود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها