امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98771
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 141
زهرا آیت‌اللهی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به لزوم سالم سازی فضای کار برای زنان و مردان، گفت: تفکیک ...

زهرا آیت‌اللهی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به لزوم سالم سازی فضای کار برای زنان و مردان، گفت: تفکیک محیط‌های کاری زنان و مردان در صورت مدیریت صحیح، باعث ارتقای بهره‌وری در محیط کار می‌شود چرا که در این‌صورت حواشی که ممکن است در محیط اختلاط بین زن و مرد ایجاد شود از بین می‌رود و تمرکز افراد بر کار معطوف خواهد شد.

وی ادامه داد: طبیعی است که سالم سازی فضای کار به نفع هر دو جنس است و به صورت طبیعی اگر ذهن افراد تحت تأثیر القائات خارجی قرار نگیرد خانم‌ها از چنین فضاهایی استقبال می‌کنند مانند پارک‌های بانوان که مورد استقبال قرار گرفت و به عنوان یک خواسته از سوی زنان مطرح می‌شود.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: متأسفانه گاهی اوقات شاهد هستیم که عده‌ای مطرح می‌کنند تفکیک فضای کار به نوعی بی احترامی به زنان و مردان است اما اگر بخواهیم با واقعیت روبرو شویم باید این نکته را در نظر بگیریم که تمام مردان ذهن صد در صد سالمی ندارند و اگر در محیط خانه نیازهای عاطفی آن‌ها برآورده نشده باشد و یا انتظارات زیادی داشته باشند در محیط کار ممکن است به دنبال برآورده کردن نیازهای خود باشند که در دراز مدت باعث سرد شدن روابط میان زن و شوهر می‌شود.

آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: بنابراین یکی از تبعات اختلاط در فضای کار سردی روابط بین زن و شوهر و در ادامه آن از هم پاشیدگی خانواده‌ها است که بزرگترین صدمه آن به فرزندان وارد می‌شود و به این ترتیب بنیان خانواده دچار تزلزل و از هم پاشیدگی می‌شود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر شاهد هستیم برخی القائاتی را که هم اکنون از سوی عده‌ای  در داخل مطرح می‌شود نمونه آن‌ها از سوی رسانه‌های بیگانه نیز بیان می‌شود و شانتاژهای تبلیغاتی علیه سالم سازی فضای کاری زنان و مردان موضوعی است که از منبعی در حال القا شدن است در غیر اینصورت اگر زنان جامعه با واقعیت‌های این موضوع مواجه شوند به طور حتم از جداسازی فضای کار استقبال می‌کنند.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: البته باید دقت شود که در نتیجه تفکیک فضای کار شرایط و امکانات برای هر دو یکسان باشد و شرایط به گونه‌ای نباشد که به دلیل یکسان نبودن امکانات باعث اعتراض زنان شود که البته در این مورد هم چیزی که باعث اعتراض می‌شود اصل موضوع جداسازی نیست بلکه یکسان نبودن امکانات است.

آیت‌اللهی با بیان اینکه در صدر اسلام و در آیات و روایات دینی ما نیز جلوگیری از اختلاط در محیط جامعه بین زن و مرد تأکید شده است، افزود: روزی پیامبر گرامی اسلام(ص) در حال خروج از مسجدی مشاهده کردند که زنان ومدران برای خروج از مسجد همگی از یک در خارج می‌شوند و ایشان فرمودند: برای مسجد دو در ساخته شود که زنان و مردان هر کدام از یک در خارج شوند.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) در آنجا نفرمودند زنان به مسجد نیایند بلکه فرمودند راه خروج زنان و مردان از هم جدا شود. بنابراین اصل حضور زنان در اجتماع محل چالش نیست و سالم سازی فضای کار گام مثبتی در جهت ارتقای بهره وری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها