امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98773
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 64
محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد لایحه رکود تورمی و ایرادات وارد به آن که گفته ...

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد لایحه رکود تورمی و ایرادات وارد به آن که گفته می‌شود، چندان راهبردی نبوده و به مسائل کلی پرداخته به این نکته اشاره کرد که مجموعه‌ای که هفته قبل منتشر شد، در واقع پیش درآمدی برای ریشه‌یابی رکود تورمی بود.

وی تصریح کرد: مجموعه تصمیمات و سیاستگذاری‌های دولت در این زمینه از آخر تیرماه در دولت آغاز شد و در جلسه امروز هیأت دولت مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد. قسمتی از این تصمیمات در حد تصویب‌نامه هیأت وزیران کفایت می‌کند و دولت اختیار لازم را برای اجرا دارد، قسمتی از آن هم که به مواد قانونی نیاز دارد، در قالب مجموعه‌ای به عنوان لایحه تقدیم مجلس خواهد شد.

نهاوندیان در پاسخ به اینکه گفته می‌شود این لایحه بیشتر جنبه کلی داشته و به راهبردهای خروج از رکود تورمی اشاره چندانی ندارد، گفت: این داوری از آنجا حاصل شده که برخی تصور کردند، گزارش تحلیلی که هفته قبل منتشر شد، بسته سیاستی است، در حالی که آن مقدمه‌ای بود بر تحلیل ریشه‌های رکود و مجموعه‌ای که منتشر شود، بسیاری متقاعد می‌شوند که تصمیمات اجرایی در حد اختیارات دولت و مجلس درست است.

نهاوندیان در پاسخ به اینکه دولت وارد پنجمین مرحله پرداخت یارانه نقدی شده و هنوز برنامه روشنی از حذف پردرآمدها ارائه نکرده و چه راهکاری برای این مسئله دارید، گفت: سؤالات یارانه‌ای را از سخنگوی دولت بپرسید.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها