امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98781
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 129
با شدت گرفتن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و جریحه دار شدن روحیه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان در سراسر جهان، برخی گروه های سیاسی با انتشار بیانیه ...

با شدت گرفتن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و جریحه دار شدن روحیه مسلمانان و حتی غیرمسلمانان در سراسر جهان، برخی گروه های سیاسی با انتشار بیانیه هایی انزجار خود از این رژیم سفاک را اعلام کردند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این اقدام مثبت گروه های سیاسی آنجایی قابل تامل است که سابقه آنها در این موضع فراز و فرودهایی داشته است.

در جریان تحولات فتنه 88 در آستانه روز قدس –یادگار امام خمینی(ره)- عده ای برخلاف رویه این روز شعارهایی در ضد آرمان فلسطین سر دادند؛ شعاری که هنوز در خاطره ها زنده است و بازتاب های بسیاری حتی در رسانه های جهانی و منطقه ای یافت.

«نه غزه نه لبنان، فقط فلات ایران» آنقدر تعجب برانگیز می نمود که انتظار می رفت در همان ایام از سوی جریاناتی که پشتیبان سیاسی قلمداد می شدند، مورد واکنش قرار گیرد اما این مسئله مانند بسیاری دیگر –همچون حرمت شکنی ها در 13 آبان و 16 آذر و سپس در عاشورای 6 دی- با سکوت و در بعضی موارد حمایت و همراهی –همچون خداجو خواندن حرمت شکنان عاشورا توسط میرحسین موسوی- مواجه شد.

تئوری شعار نه غزه نه لبنان پیشتر اما از سوی میرحسین موسوی مطرح شده بود؛ وی 4 خرداد 88 در برنامه با دوربین گفت که، تا زمانی که کشور خودمان مشکلات دارد دلیلی ندارد سراغ برادران لبنانی و غزه برویم!

حالا این روزها جریان حامی میرحسین موسوی ترجیح داده است حامی آرمان فلسطین باشد و پوشش حمایت از غزه بگیرد.

اقدامی که در خوشبیانه ترین حالت بازگشتی دیرهنگام و در دید دیگر ترفندی برای ادامه حیات سیاسی است.

سید هادی خامنه ای در مراسم شب قدر گفت که  عده‌ای گفتند فلان جریان وابسته به اصلاحات شعار "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" سر داده است؛ این یک دروغ شاخدار است زیرا هیچ‌کس از وابستگان به اصلاحات و کسانی که به مردم و انقلاب ایمان دارند، چنین عقیده‌ای ندارند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام خاطرنشان کرد: این دروغی است که به اصلاح‌طلبان بسته‌اند مثل همه حرف‌های دیگری که زده‌اند و ما باید با اظهاراتمان، با بیانیه‌ها و ابزارهایی که در اختیار داریم این دروغ را تکذیب کنیم، به مظلومان کمک کنیم و نشان دهیم آنچه که برخی مغرضان می‌گویند، دروغ است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از مردم غزه، تصریح کرد:‌ ما باید از چند بابت از مردم غزه حمایت کنیم؛ یکی وابستگی انسانی است به این معنا که سرنوشت همه ما به هم متصل است و دیگر این که امنیت ما از امنیت مردم فلسطین جدا نیست.

روز گذشته نیز حزب کارگزاران در بیانیه ای تاکید کرد: دفاع از مردم مظلوم فلسطین نه تنها وظیفه اخلاقی و شرعی ما که راهبرد سیاسی و منطبق با منافع ملی ماست. ما دشمن اقتدار گرایی در هر شکل ولباس و مدافع ازادی در هر سرزمینی هستیم. به خصوص که ان سرزمین اولین قبله ما مسلمین باشد.

این جناح سیاسی اظهار داشت: حمایت از نهضت فلسطین در ایران یک حمایت ملی است و اصلاح طلبان چه در قالب دولتهای اصلاح طلب و چه در قالب احزاب اصلاح طلب همواره پیشتاز دفاع از حق مظلومان بوده اند واینک نیز حزب کارگزاران سازندگی ایران به عنوان بخشی از این جریان بزرگ روز قدس را پاس میدارد.

این در حالی است که روزنامه حزب کارگزاران چندی پیش دقیقا به همین علت توقیف شد.

کارگزاران در صفحه 2 شماره روز سه شنبه 10/10/87، اطلاعیه طیف غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت را که در آن مجاهدان مبارز فلسطینی را تروریست خوانده بود، بدون هیچگونه تعریضی منتشر کرده بود.

در این بیانیه‌ آمده بود: «اما به همان اندازه پناه گرفتن گروه‌های تروریستی در کودکستان‌ها و بیمارستان‌ها جهت حمله به طرف مقابل که موجبات بمباران و مرگ بیشتر کودکان و غیرنظامیان را فراهم آورده نیز محکوم و حرکتی ضدبشری است.»

جالب اینکه عضو تحریریه این روزنامه در واکنش به توقیف روزنامه گفته بود: «حتا اگر فرض بگیریم بیانیه‌ی دفتر تحکیم وحدت که در "کارگزاران" منتشر شد، توهین به گروه حماس بود، تا الان هیچ روزنامه‌ای در ایران به اتهام توهین به یک گروه خارجی توقیف نشده و اساسا یک چنین اتهامی در قانون مطبوعات و دیگر قوانین ایران وجود ندارد. از این رو توقیف روزنامه "کارگزاران" کاملا غیرقانونی است.»

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها