امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98788
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 83
حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: معتقدم موضوع تفکیک جنسیتی در ادارات به منظور سلامت محیط، آرامش زن و مرد و بهره‌وری کامل مطرح است.

وی با تأکید بر این نکته که جنس زن شایسته‌تر و بالاتر از این موضوع است که بخواهیم در امور نازله مشغولش کنیم و بگوییم با مردان برابر است، گفت: به موضوع تفکیک جنسیتی از دو زاویه می‌توان نگاه است یکی نگاه افراطی است و بگوییم در هر موضوعی زن و مرد باید جدا باشند که این نگاه مردود است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان ادامه داد: نگاه دوم این است که شرایطی ایجاد شود که آرامش و آسایش بیشتری برای زنان و مردان در محیط کار فراهم شود و بهره‌وری کاری بالاتر رود.

وی با تأکید بر این نکته که در احکام اسلامی نیز فضیلت بر جنسیت نیست بلکه بر تقوای هر فرد است، گفت: در مواردی روحیات و شرایط اجتماعی اقتضا می‌کند که به جنس توجه بیشتری ‌شود به عنوان مثال در بحث بیماری بانوان، پزشک زن می‌تواند به راحتی با بیمار خود ارتباط برقرار کند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: در مورد تفکیک جنسیتی در جامعه اروپایی صحبت نمی‌کنیم بلکه در جامعه ایرانی صحبت می‌کنیم و ما مقید به انجام احکام شرعی هستیم و حال تصور کنید در این هوای گرم و زبان روزه، اگر خانمی در محیطی کار کند که مردان نیز حضور دارند، چقدر باید شرایط سختی را تحمل کند.

این صاحب‌نظر تعلیم و تربیت در خصوص کتب درسی کشور نیز گفت: کتب درسی در تمام پایه‌های تحصیلی یکسان است و تنها در پایه هفتم برای دانش‌آموزان دختر علاوه بر کتاب آداب و مهارت‌های زندگی، جزوه ویژه و در پایه هشتم برای دانش‌آموزان پسر نیز جزوه ویژه پیش‌بینی شده است که این جزوه‌ها مربوط به سلامت و بلوغ دانش‌آموزان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار