امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98790
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار حوزه دولت دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی بعد از نشست خبری خود در رابطه با فلسطین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی بعد از نشست خبری خود در رابطه با فلسطین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی براینکه «آیا ایران در ماجرای آتش‌بس میان مقاومت غزه و رژیم صهیونیستی رایزنی دیپلماتیک می‌کند» پاسخ داد: آتش‌بس باید مطابق آن چیزی که سازمان‌های مبارز فلسطینی مثل جهاد اسلامی و حماس اعلام کردند باشد که کاملا هم صلح‌آمیز است. سازمان‌های مبارز شرط کرده‌اند که محاصره غزه خاتمه پیدا کند و این نوع حملات دیگر تکرار نشود.

وی ادامه داد: باید درخواست آتش‌بس کاملا متعادل بوده و طوری نباشد که تماما به نفع صهیونیست‌ها باشد.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری افزود: این درخواست آتش‌بس که از جانب مصر شده ومورد حمایت آمریکا و اسرائیل قرار گرفته یک طرفه است و بعضی‌ها ادعا کرده‌اند که متن اولیه آن توسط تونی‌بلر نخست‌وزیر اسبق انگلیس تهیه شده است.

ولایتی در ادامه تاکید کرد: ما آن آتش‌بسی را قبول داریم که حماس و جهاد اسلامی که نمایندگان اصلی مردم فلسطین هستند قبول دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با هدف برگزاری این نشست تصریح کرد: با توجه به وضعیت مردم فلسطین در غزه وظیفه هر مسلمان و هر کشور اسلامی است که از مردم مظلوم فلسطین دفاع بکند.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری اعلام کرد: بنده به عنوان دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی جزو وظایفم می‌باشد که در چنین مواقعی اقداماتی که در مصوبات شورای عالی مرکزی مجمع آمده را اجرا کنم که از جمله آنها کمک به مردم فلسطین است.

ولایتی اظهار داشت: طی این روزهایی که گذشت از زمان آغاز حمله صهیونیست‌ها به غزه اقداماتی صورت گرفت که یکی از آنها اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها به مردم خودمان و مردم جهان بود و ما به عنوان مجمع جهانی بیداری اسلامی در این رابطه ساکت نخواهیم بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اعلام کرد: ما از همکاران خودمان در شورای عالی درخواست کردیم که هرکدام در کشور خودشان اقدامات لازم را جهت بسیج مسلمانان در سراسر جهان انجام دهند و برای دفاع از مردم فلسطین در مجامع حقوقی و بین‌المللی از به راه انداختن تظاهرات مردمی، در ایجاد یک اعتراض سراسری در جهان و تلاش برای ارسال کمک به مردم فلسطین اقدام کنند.

وی در پایان اظهار داشت: اگر دولت مصر گذرگاه رفح را باز کند بسیاری از کشورهای اسلامی و مسلمانان آماده‌اند به مردم فلسطین که نیازمند غذا و دارو هستند کمک کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها