امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98791
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه هم اندیشی پیرامون وضعیت فلسطین و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه هم اندیشی پیرامون وضعیت فلسطین و حمله علیه غزه گفت: مسئله غزه موضوع مهم و بین المللی بوده و فشارهای زیادی از سوی جهان برای به انحراف کشاندن این جنگ صورت گرفته است.

وی افزود: شاید این سومین جنگ غزه در طی سالهای اخیر باشد و نشان می دهد که رژیم غاصب اسرائیل هر دو سال یکبار به فلسطین حمله کرده و تمام این حملات را به صورت وحشیانه و برخلاف قوانین بین المللی انجام داده است.

رییس مجلس با طرح این سوال که چرا اسرائیل این زمان را برای حمله به فلسطین انتخاب کرده ادامه داد: بحران سازی هایی که طی مدت اخیر برعلیه مسلمانان به وجود آمده این ذهنیت را به وجود آورد که تمام تمرکزمسلمانان درگیر مسائلی مانند سوریه و عراق بوده و توجهی به فلسطین ندارند.

لاریجانی  با بیان اینکه مذاکرات صلحی که آمریکایی‌ها آن را به عنوان آورده دیپلماسی آمریکایی برجسته کردند و روی آن سرمایه‌گذاری کردند عملا به پوچی رسید، افزود: درواقع از درون مساله سازش چیزی حاصل نشد و این شکست دیگری برای اسرائیل و آمریکا بود.

وی افزود: عامل دیگری که در شرایط فعلی و حمله رژیم صهیونیستی موثر بود، این بود که رژیم صهیونیستی در مجموع شرایط داخلی خود احتیاج به یک محور بیرونی داشت و مناقشاتی درون آن‌ها به وجود آمده بود که باید دشمن فرضی درست می‌کردند و حواس‌ها را به آنان متمرکز می‌کردند. این عوامل کمک کرد که رژیم صهیونیستی برای این حجم وسیع عملیات و کشتارهای جمعی وسوسه شود.

رییس مجلس با اشاره به پیام‌های حمله رژیم صهیونیستی به غزه تاکید کرد که درست که حجم تلفات انسانی و مادی غزه بسیار زیاد بوده است و از این جهت مورد نادری در غزه رخ داده است اما در کنار آن حادثه بزرگ‌تری هم اتفاق افتاده و آن نوع مقاومت و تاکتیک‌های مقاومت و شیوه عملی بود که مقاومت در این مبارزه داشت.

لاریجانی گفت: اینکه دسترسی مقاومت به شهرهای زیادی از داخل رژیم صهیونیستی فراهم شده و سلاح‌های نوینی به کار برده شده پیام مهمی را القا کرد که مساله مقاومت یک جریان زنده و روبه‌رشد است و امکان دسترسی آن‌ها به شهرهای رژیم صهیونیستی وجود دارد.

وی افزود: این حادثه باعث شد جهان اسلام علی‌رغم تفرقه‌هایی که دارد تا حدی به یکدیگر نزدیک شوند و حول مساله فلسطین تقرب بیشتری اتفاق بیفتد.

لاریجانی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی به عنوان حامی مردم فلسطین اضافه کرد:‌اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی نشان داد ایران کشوری است که نقش ایجابی موثر برای نجات ملت فلسطین دارد.

وی افزود: شاید سخنرانی‌های سیاسی حمایت ‌های سیاسی را در پی داشته باشد اما نیاز روشن مردم فلسطین این است که آن‌ها احتیاج به سلاح و نیازهای اولیه دارند. ایران هم نقش مهمی در رفع نیازهای روشن مردم فلسطین داشته است.

رییس مجلس با اشاره به مذاکرات روز گذشته در اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی ادامه داد: در این اجلاس برای ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به مردم غزه از طریق هلال‌ احمرها بحث شد و ما امیدواریم از امروز این امکان فراهم باشد و ضمنا مجروحین فلسطینی که امکان مداوا در غزه ندارند به ایران و سایر کشورهایی که توانایی دارند منتقل شوند.

لاریجانی در پایان با اشاره به اعلام روز قدس به عنوان روز عزای عمومی در جهان اسلامی تصریح کرد: روز قدس روز تجلی اراده امت اسلامی است و ان‌شاءالله این پیام را به رژیم صهیونیستی می‌دهد که امت اسلامی ید واحده هستند و در موضوع فلسطین اختلافات را کنار می‌گذارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها