امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98798
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پس از اینکه بانک مرکزی اعلام کرد با کلیات طرح راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پس از اینکه بانک مرکزی اعلام کرد با کلیات طرح راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن با وام 60 تا 80 میلیون تومانی موافق است و این طرح در مراحل نهایی است مسئولان ارشد بانک مسکن تصمیم گرفتند تا جلسات بررسی افزایش سقف وام خرید را تا به نتیجه نهایی رسیدن تصمیم بانک مرکزی برای راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن فعلاً متوقف کنند.

بنابراین گزارش، اگرچه راه اندازی صندوق پس‌انداز مسکن از روزهای ابتدای بر مسند قرار گرفتن آخوندی بر وزارت راه و شهرسازی مطرح شد و از آن زمان کمتر از یک سال گذشته است اما به نظر می‌رسد اصرار آخوندی و عبده تبریزی برای سامان دادن به بازار مسکن و رونق خرید و فروش را باید جدی گرفت.

اصرار آخوندی برای راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن شاید از یک جهت به این دلیل باشد که او دوست ندارد حال که او را مخالف مسکن مهر می‌دانند، راه اندازی این صندوق بتواند گره‌ای از خانه‌دار کردن متقاضیان مسکن باز کند. مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی و در راس آنها آخوندی به همراه عبده تبریزی معتقد هستند که سقف کنونی وام خرید مسکن که 35 میلیون تومان است تنها 10 تا 15 درصد قیمت یک واحد مسکونی را در تهران پوشش می‌دهد.

حال که هدف از تشکیل صندوق پس‌انداز مسکن جمع‌آوری پس‌اندازهای مردم عنوان شده است تا در مدت 4 تا 6 ماه از آن نگهداری و سپرده‌گذاران بعد از پایان مدت تعیین شده، چند برابر تسهیلات مسکن دریافت کنند بانک مسکن منتظر است تا ببیند خروجی این طرح از بانک مرکزی چه خواهد بود تا پس از آن مجدداً اقدام به بررسی میزان افزایش سقف وام مسکن و تدوین دستورالعمل های مناسب کند.

اواخر سال 92 بود که بانک مسکن سقف وام مسکن را بعد از سال‌ها ثابت ماندن از 20 میلیون تومان به 35 میلیون تومان افزایش داد.

در همان زمان‌ها بود که بت‌شکن که به تازگی به مدیرعاملی بانک مسکن منصوب شده بود با ابراز خرسندی از افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن و اینکه این افزایش سقف نمی‌تواند تاثیر منفی بر بازار مسکن بگذارد اعلام کرد که اگر قیمت مسکن افزایش نیابد پس از 3 ماه مجدداً با بررسی‌های انجام شده از واکنش بازار مسکن این سقف باز هم می‌تواند افزایش یابد.

حال که بانک مرکزی با راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن با وام 60 تا 80 میلیون تومانی موافق است و احتمال دارد بزودی آن را تصویب کند مسئولان ارشد بانک مسکن تصمیم گرفته‌اند که فعلاً هیچ پیشنهادی برای میزان افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی ارائه نکنند.

گفته می‌شود پیشنهادی که بانک مسکن در نظر دارد برای افزایش سقف وام مسکن به بانک مرکزی ارائه کند با 15 میلیون تومان افزایش نسبت به سقف کنونی همانا 50 میلیون تومان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها