امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9880
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار عبداله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه به مناسبت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار عبداله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهیدان اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در سال 57 شاهد بر هم خوردن پیمانهای نظامی ایران با دیگر سازمانهای بین المللی نظیر ناتو بودیم.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، منافع امریکا در حوزه انرژی و همچنین امنیت رژیم صهیونیستی به خطر افتاد ادامه داد: عدم آمادگی لازم قوای نظامی ایران در سال های ابتدایی انقلاب، تحولات ناشی از تغییرات ساختاری ارتش موجب شد تا رژیم بعث عراق در تاریخ 31 شهریور 59 با حمایت غرب و شرق و توسط 48 یگان مسلح خود به مرزهای ایران اسلامی حمله کند.

عراقی با اشاره به مقاومت مردمی در مقابل تهاجم رژیم بعث عراق خاطرنشان کرد: اهمیت ویژه خرمشهر برای رژیم بعث عراق برای از دست ندادن کلید پیروزی خود در جنگ تحمیلی، موجب شد تا رژیم عراق خرمشهر را به دژ تسخیر ناپذیری برای خود تبدیل کند.

وی ادامه داد: در دهم اردیبهشت ماه 61 تصمیم گرفته شد تا عملیات آزاد سازی خرمشهر را پس از حدود 578 روز اشغال این شهر با مشارکت تمام نیروهای مسلح ارتش، سپاه و بسیج و با عبور از رودخانه کارون آغاز کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه شاخصه اصلی عملیات بیت المقدس فتح خرمشهر بود، تصریح کرد: رزمندگان اسلام با توکل به خداوند و با عزم و اراده پولادین خود و با رهبری حضرت امام خمینی (ره) توانستند عقبه 35 هزار نفری رژیم بعث عراق در خرمشهر متلاشی کرده و حماسه بزرگ فتح خرمشهر را رقم سازد.

وی با اشاره به سابقه تاریخی اشغال خرمشهر ادامه داد: طی چندین بار اشغال خرمشهر در طول تاریخ تنها در سال 61 ،خرمشهر عزت‌مندانه و آبرومندانه به دامان ایران اسلامی بازگشت و مایه حفظ حیثیت ایران شد.

عراقی وجود حضرت امام خمینی (ره) و رهبری را از مهمترین عوامل خلق حماسه سوم خرداد 61 دانست و اظهار داشت: انسجام نیروهای مسلح و اتحاد مردم و عشق به ولایت از مهمترین عوامل پیروزی رزمندگان اسلام در برابر رژیم بعث عراق است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان با تاکید بر لزوم تبیین و گسترش مفاهیم و ارزش های دوران دفاع مقدس گفت: انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان می تواند انقلاب اسلامی را در دست یابی به اهداف خود یاری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها