امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98813
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۳۹
تعداد بازدید: 76
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رؤسای مجالس قطر و ترکیه بعد از ظهر دیروز در پایان اجلاس تروئیکای بین‌المجالس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رؤسای مجالس قطر و ترکیه بعد از ظهر دیروز در پایان اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی به طور جداگانه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

جمیل چیچک و محمد مبارک الخلیفی در دیدارهای خود با لاریجانی ضمن قدردانی از اهتمام و تلاش ایشان به مسئله فلسطین و تشکر از برگزاری اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی از وی برای سفر به ترکیه و قطر دعوت به عمل آوردند.

جمیل چیچک رئیس مجلس ترکیه در دیدار خود با لاریجانی گفت: سخنرانی‌ها و مصوبات و بیانیه پایانی نشست تروتیکای بین‌المجالس اسلامی مطمئناً نقش مؤثری در حمایت معنوی از مردم غزه خواهد داشت.

وی افزود: همه کشورهای مسلمان باید در خصوص مسئله فلسطین و کمک به برطرف کردن کمبودهای دارویی و اساسی مردم غزه احساس مسئولیت کرده و در این خصوص اقداماتی عملی انجام دهند.

محمد مبارک الخلیفی نیز در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت در غزه اسفبار است و سکوت و جهان غرب و برخی از کشورهای اسلامی در این مورد شرم‌آور است.

لاریجانی، نیز در این دیدار ضمن اعلام حمایت ایران از مردم غزه و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در این منطقه گفت: کشورهای اسلامی در برهه کنونی با تلاش تأمین نیازهای ضروری مردم غزه از قبیل دارو  و سایر کمک‌های انسانی و مداوای مجروحان حمله وحشیانه صهیونیستها تلاش کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تأکید بر لزوم هوشیاری ملت‌ها و دولت‌های منطقه در مقابله با بحران‌های ایجاد شده در برخی از کشورها افزود: بحران‌های ایجاد شده در منطقه موجب مشکلات زیادی برای ملت‌های مسلمان شده که نفع آن رژیم صهیونیستی می‌برد.

رؤسای مجالس ترکیه، قطر و جمهوری اسلامی ایران خواستار باز شدن گذرگاه رفع برای کمک انسانی به مردم غزه و انتقال مجروحان به مراکز درمانی سایر کشورها شدند.

در این دیدارها رؤسای مجالس ترکیه و قطر از لاریجانی برای یدار از آنکارا و دوحه دعوت کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها