امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9882
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها که در همایش ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها که در همایش بیداری اسلامی، افق آینده و انتخابات 92 سخن می‌گفت، با بیان اینکه امیرالمومنین علی (ع) رقابت را نه برای قدرت بلکه برای خدمت توصیه کرده‌اند، افزود: باید در انتخابات از شاخص‌های ارزشی و ملاک‌های انقلابی برای انتخاب گزینه اصلح استفاده کنیم.

وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین که فرمودند «انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال»، تصریح کرد: این حدیث برای مباحث علمی است نه برای مسائل اجتماعی و سیاسی. مثلا در بحث‌های علمی اگر فرمولی درست تعریف شود فرقی نمی‌کند که صاحب فرمول مومن باشد یا کافر.

محمدیان افزود: در بحث مسائل سیاسی و اجتماعی اشخاص مهم هستند و مهم است که چه کسی چه چیزی می‌گوید.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید در تحلیل‌های سیاسی انصاف را رعایت کرد، اظهار داشت: در نحوه قضاوت‌ها و اظهار نظرها باید دقت کنیم که از دایره انصاف خارج نشده باشیم.

وی با بیان اینکه باید در انتخابات از هر نوع سیاه‌نمایی پرهیز کرد، گفت: در انقلاب اسلامی ایران مردم نقش اساسی را داشتند و اکنون نیز همین گونه است؛ در سال اول پیروزی هیچ انقلابی 5 انتخابات برگزار نشده است، اما در سال اول انقلاب اسلامی ایران 5 انتخابات برگزار شد که نشان دهنده اهمیت نقش مردم در انقلاب اسلامی است.

محمدیان با تاکید بر رعایت اخلاق در انتخابات گفت: باید توجه داشته باشیم که روز انتخابات آخرین روز ما نیست و قرار است ما بعد از انتخابات نیز روزهای دیگری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اخلاق سیاسی لازمه ورود فعالیت‌های سیاسی است، افزود: نباید در تحلیل‌های سیاسی بداخلاقی کنیم، مثلا درباره دولت باید نقاط ضعف و قوت را یکسان ببینیم نه اینکه فقط به بخشی از آن اکتفا کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها تاکید کرد: در هنگام برگزاری انتخابات دروغ، تهمت و غیبت مجاز نشده است و در حقیقت در برهه انتخابات هم، دروغ، غیبت و تهمت حرام است.

محمدیان با بیان اینکه انتخابات از مسائل کشور است اما همه مسائل کشور انتخابات نیست،‌ افزود: ما باید نگاه کلانی به مسائل داشته باشیم و در حقیقت طوری رفتار نکنیم که جز انتخابات به مسئله دیگری فکر نکرده باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار