امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98869
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب می‌کند که رسانه‌ها با بازخوانی وقایع آن 8 ماه به یادآوری خیانت‌ها و جنگ فتنه‌گران علیه جمهوریت نظام بپردازند.

آنچه در ادامه می‌آید بازخوانی وقایع فتنه 88 در روز 2 مردادماه است:

نامه‌نگاری کروبی به وزیر اطلاعات و تلاش برای ناامن جلوه دادن جامعه

آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران، با اشاره به اظهارات وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه طی یکی دو ماه اخیر از برخی از ستادهای انتخاباتی بیش از 100 بار با سفارتخانه‌های بیگانگان از جمله انگلیس تماس گرفته شده است، خطاب به این افراد تأکید کرد: «با چه هدفی با بیگانگان و انگلیس تماس گرفته‌اید؛ انگلیسی که پیر خرفتِ استعمار است و ملت ایران جز حیله چیزی از آن به یاد نمی‌آورند.»

وی با اشاره به تماس برخی از وابستگان گروه‌های سیاسی قبل از انتخابات با آمریکا و درخواست آنان مبنی بر ارتباط با ایران پس از دولت احمدی‌نژاد، گفت: «ارتباط با آمریکا چه تحفه‌ای است که به دنبال آن هستید؛ آمریکا همواره به دنبال منافع خود بوده است، از این رو به ملت ایران فکر کنید.»

خاتمی به انتقاد از نحوه معرفی معاون اوّل رئیس‌جمهور که به گلایه رهبر منجر شده (به دلیل معرفی رحیم مشایی برای این سمت) که این روزها بحث داغ رسانه‌های خبری است پرداخته و می‌گوید: «باید در اسرع وقت به نظر رهبری تمکین کنند چرا که مشروعیت همه در نظام اسلامی ایران با ولیّ فقیه است.» در روزهای آتی این انتصاب به بهانه‌ای برای یاوه‌گویی‌های بیش از پیش فتنه‌گران و رسانه‌های حامی آن مبدل شده و خبر انتظاب رحیم مشایی به اخبار مخالفِ احمدی‌نژاد با رهبری مبدل می‌شود.

نوروز از دیدار دبیرکل حزب اعتماد ملی مهدی کروبی با خانواده میردامادی دبیرکل زندانی جبهه مشارکت خبر می‌دهد.

تابناک نیز که اتخاذ مواضع چندپهلوی وی در حوادثِ پس از انتخابات نکته‌ای حائز اهمیت است، از حمایت اسدالله بیات‌زنجانی (که این روزها به‌شدت از جریان فتنه‌جو و سران آن حمایت می‌کند) از هاشمی و کروبی خبر می‌دهد. این خبرگزاری به نکات مهم بیانات زنجانی اشاره کرده و تیتروار از قول وی می‌نویسد: «تخریب هاشمی، شکستن قرائت درستی از نظامی است که امام(ره) آن را پایه‌گذاری کرد./ هاشمی و کروبی سند افتخار روحانیت هستند./ اگر صدا و سیما اعترافات ساختگی را پخش کند، گناه گبیره مرتکب شده است./ مشروعیت باید با اعتماد مردم به دست بیاید.»

بیات زنجانی در گفت‌وگو با ایلنا نیز به صورت حضوری در پاسخ به سؤالی در خصوص اهداف کسانی که مبادرت به تخریب شخصیت‌هایی مانند هاشمی رفنسجانی می‌کنند، گفت: «آقای هاشمی شخصیتی نیست که کسی بتواند ایشان را تخریب کند.»

عصر ایران اقدام به درج متن نامه رهبر انقلاب به احمدی‌نژاد برای برکناری مشایی می‌کند و در این قالب می‌نویسد: «انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم‌ مشایی به معاونت رئیس‌جمهور برخلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقه‌مندان به شما است.»

بنایی، مخبر کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی ضمن مثبت ارزیابی کردن راهکارهای ارائه-شده از سوی هاشمی رفسنجانی برای حل مسائل جاری در کشور، خطبه‌های نماز جمعه وی را در این خصوص آرامش‌بخش خواند!

پیک‌نت از تسلیم نامه مهدی کروبی به وزیر اطلاعات با تیتر «با روز قدس و رمضان و عاشورا و 22 بهمن چه می‌کنید؟» خبر داده و می‌نویسد: «کروبی نامه‌ای خطاب به محسنی‌اژه‌ای وزیر اطلاعات نوشته و به درستی به وی یادآور شده که هر سالگرد، هر راه‌پیمایی سنتی در جمهوری اسلامی و هر سینه‌زنی و عزاداری و روزه‌داری، روز قدس، عاشورا، 22 بهمن و... از این پس در جمهوری اسلامی یک روز و یک هفته و حتی یک ماه آماده‌باش نظامی برای جلوگیری از تظاهرات مردم است.»

او در نامه  خود به‌سان سایر مواضع اتخاذشده از جانب وی و هم‌صدا با رسانه‌های قدرت‌های استعمارگر غرب و شرق به ویژه آمریکا و انگلیس ضمن تبلیغات علیه نظام و سیاه‌نمایی و زیر سؤال بردن اقدامات امنیتی برای بازگرداندن فضای آرامش به جامعه تأکید می‌کند که «امنیت کشور شکننده است». وی در این نامه می‌نویسد:

«دستگاه‌های موازی اطلاعات به بهانه عمل به رسالتِ دفاع از امنیت و ثبات نظام اقداماتی را انجام می‌دهند که دل هر انسانی را به درد می‌آورد و جای تعجب است که مسئولان اطلاعاتی کشور از آن بی‌خبر هستند و یا حساسیتی بدان نشان نمی‌دهند! امروز جوانان این مرز و بوم را تحت عنوان نیروی امنیتی و اطلاعاتی کتک می‌زنند و در بازداشتگاه‌های غیرقانونی نگهداری می‌کنند و بدترین شکنجه‌های روحی و روانی و رفتارهای خشن را با آنها انجام می‌دهند، بی‌آنکه پاسخگوی آنچه تحت لوای نظام جمهوری اسلامی می‌کنند، باشند. اینک کار به جایی رسیده است که کسانی که در زندان اوین به سر می‌برند، این شانس حضور خود در اوین و گرفتار نشدن در بازداشتگاه‌های غیرقانونی را رحمت خداوند می‌نامند.»

این سخنان در حالی از زبان کروبی مطرح می‌شود که بعدها با وقوع حوادث شرم‌آور روز قدس و عاشورا، فتنه‌گری وی و دیگر همدستانش مشهود است و بیش از هر گمان دیگر، ظن رهبری فتنه و آشوب به دست آنان را هویدا می‌سازد.

رجانیوز: حجت‌الاسلام والمسلین سیدعلی حسینی در خطبه های نماز جمعه خمین، با نامناسب خواندن لحن و ادبیات نگارش نامه هاشمی رفسنجانی خطاب به مقام معظم رهبری، گفت‏:‏ «از فردی انقلابی که دیرزمانی است در عرصه های مختلف نظام مشغول فعالیت بوده، چنین نامه ای که در شأن رهبر معظم انقلاب نبود، بعید است‏.‏» وی با انتقاد از همسر و دختر آقای رفسنجانی اظهارداشت‏:‏ «بسیاری از حرکت های بحران آفرین و اغتشاشات اخیر در کشور به سبب موضع گیری های نادرست آقای رفسنجانی و خانواده اش بوجود آمد‏.‏ آقای رفسنجانی که شخصیتی سیاسی و تأثیرگذار در کشور دارد، اصل بی طرفی را در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری رعایت نکرد و حین اخذ رای در مقابل دوربین خبرنگاران با صدای بلند شماره نامزد مورد نظرش را می پرسد که در پایان زمان تبلیغات، این اقدام تخلف انتخاباتی و تبلیغات غیرقانونی از سوی یک مقام بلندپایه نظام است‏.‏» وی همچنین با انتقاد از سخنان آقای رفسنجانی در خطبه های نمازجمعه هفته گذشته گفت‏:‏ «چرا امریکا و تعرضات دشمنان را محکوم نکردید، شما از قانون دم می زنید، اما اغتشاشات و دلیل بروز آن را بیان نکرده و محکوم نمی کنید، شما گفتید باید زندانیان این آشفتگی ها آزاد شوند اما به جرایم آنها اشاره ای نکردید‏.‏ این زندانیان در جریانات اخیر آدم کشتند، آتش افروختند، از مغازه ها سرقت کردند و بسیاری از مشکلات را باعث شدند، آقای رفسنجانی انشاء الله غفلت کرده باشید، اما اگر خدای نکرده عمداً چنین اقداماتی انجام داده باشید، چگونه می خواهید چنین اعمالی را به قضاوت بنشینید و به وجدان تاریخ پاسخ دهید؟» وی افزود: «دخالت ها و موضع‌گیری های شما، همسر، فرزندان، حزب و اقوام شما در جریان برگزاری انتخابات، نشان داد که شما حتی توان مدیریت خانواده خود را ندارید و نتوانسته اید آنان را آرام کنید تاچه رسد به اینکه بخواهید کشور را از هجمه ها و بحر ان ها نجات دهید‏.‏ اگر جنابعالی همچون آیت‌الله خزعلی که حساب خود را از فرزندش جدا دانست، حساب خود را از خانواده و این گونه افراد، جدا می دانستید، اکنون نیز همچنان مورد احترام و حمایت اقشار آحاد جامعه بودید‏.‏»
* مهر: «جمعی از دانشجویان ظهر امروز پس از برپایی نماز جمعه تهران در اعتراض به انتصاب اسفندیار رحیم‌مشایی به معاون اولی رئیس جمهور در میدان فلسطین تجمع کردند. در این تجمع نمایندگان تشکل های دانشجویی مختلف از جمله بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی، دفتر تحکیم و حدت و انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل حضور داشتند. دانشجویان با شعارهایی همچون "مشایی مشایی، استعفا استعفا"، "رییس جمهور ولایی، برکناری مشایی، "آقای احمدی نژاد! هر کس لیاقت حضور در کابینه شما را ندارد" و... اعتراض خود به تصمیم اخیر رییس جمهور را اعلام کردند.»

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با انتشار نامه سرگشاده ای خطاب به رئیس جمهور به انتصاب معاون اول ریاست جمهوری اعتراض کرد.

* جنبش عدالتخواه دانشجویی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "24 میلیونی که به آقای احمدی‌نژاد رای دادند، انتظار دارند، هرچه سریع‌تر عناصر مسئله داری که از جانب رهبری نیز به عدم بکارگیری آنان شده است و مشخصا شخص آقای مشایی عزل، و سریعا از رهبری و ملت به خاطر عدم تمکین به رای ولایت عذرخواهی گردد و این روند در انتخاب باقی همکاران اتفاق نیفتد. و اگر این مسئله تا روز یک شنبه (4 مرداد) محقق نشود، نمایندگان 24 میلیونی که به پیروی از قانون اساسی و ولایت فقیه و گفتمان عدالتخواهی رای داده‌اند، در میدان پاستور تحصن خواهند کرد. رای ملت به افراد مشروط به خدمت گذاری و پی روی از اصول و ولایت فقیه است، و هیچ فرد و گروهی، جز در این چهارچوب مشروعیت نخواهد داشت که حتی ادعای اعتصام به حبل المتین ولایت امام زمان(عج) جز در چهارچوب ولایت‌فقیه امکان پذیر و پذیرفتنی نیست."

* حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس طی یادداشتی در وب سایت شخصی خود نوشت: "ظاهرا آقای مشایی اعتقادی به موضوع ولایت فقیه و تبعیت از آن ندارد و همین یک دلیل برای لزوم عدم بکارگیری وی در مناسب اجرایی نظام اسلامی کافی است. شاید بگویید که مشایی در آخرین موضعگیری خود در مراسم تودیع از سازمان میراث گفته است «عده ای از دشمنان در انتخابات برای مخدوش کردن نتیجه آن دندان تیز کرده بودند، اما احمدی نژاد که آمد عده‌ای گفتند که گویی چهره حامی نظام، ولایت و امام آمده است» همچنین مشایی در این جلسه گفت «پیام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ما به همه دنیا عدالت است به گونه‌ای که اگر دنبال صلح هستیم، هیچ راهی جز عدالت وجود ندارد» و این یعنی که وی به این اصل دینی و سیاسی انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اما در پاسخ باید بگویم که دو صد کرده چون نیم کردار نیست. ایشان باید در عمل ثابت کند که به تبعیت از ولایت فقیه ملتزم است والا بسیاری بودند و هستند که در مقام حرف رجز می‌خواندند اما در مقام عمل ساز دیگر می‌زدند، سربسته بگویم متاسفانه آقای مشایی مدت‌هاست تبدیل شده به مهاجرانی دولت نهم! بنده از برخی دوستان نزدیک آقای مشایی که دائما می‌پرسند یا می‌نویسند که اشکال مشایی چیست، سئوال می‌کنم که اگر رهبری معظم انقلاب درباره شما نامه‌ای نوشته بود که با توجه به این نکات، اینجانب ادامه مسئولیت فلانی در این جایگاه را به صلاح نمی‌دانم، آیا شما منتظر می‌ماندید تا رییس مافوق‌تان عزلتان کند یا خودتان با آن منصب خداحافظی می‌کردید؟ آقای مشایی هم اگر به ولایت فقیه معتقد بود، وقتی از تصمیم رهبری مطلع شد، باید خودش استعفا می‌داد نه این که با اصرار بر ابقایش در این منصب و ارائه مشورت‌های غلط مبنی بر این که عده‌ای با فشار سیاسی خود رهبری را مجبور به این دستور کرده‌اند و ... در همان راستایی قدم بردارد که برخی از مخالفان ولایت در پروژه انقلاب مخملی آن را دنبال می‌کردند و بعدا هم در قالب‌های مختلف نامه و بیانیه و خطبه و سکوت و ... دنبال کردند! ... امیدوارم آقای مشایی تمام تحلیل‌های ما درباره ایشان را با عمل خود به دیوار بکوبد، هنوز دیر نشده است."
* پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری  متن نامه حضرت آیت ا... خامنه ای خطاب به رییس جمهور مبنی بر حکم عزل اسفندیار رحیم مشایی از سمت معاون اولی رییس جمهور را منتشر ساخت. متن کامل این نامه بدین شرح است:

"جناب آقای دکتر احمدی نژاد- ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام وتحیت، انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی به معاونت رییس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقمندان به شماست. لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان لم یکن اعلام گردد. سید علی خامنه‌ای 27/4/88"

* پایگاه اطلاع رسانی دولت:  اسفندیار رحیم مشایی به دنبال انتشار نامه رهبر معظم انقلاب، در نامه‌ای به رییس جمهور کناره گیری خود را از این مسئولیت اعلام کرد. متن نامه به شرح زیر است: "در پی صدور نامه مقام عظمای ولایت که امشب از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد کناره گیری خود از مسئولیت معاون اول رییس جمهوری را به استحضار می رساند. پیشتر نیز که ملاحظه فشارها به آنجناب – که بویژه با توجه به مسئولیت های سنگین اداره کشور – بر حقیر بسیار دشوار بود، درخواست واگذاری این مسئولیت را از حضرتعالی داشتم. در هر حال با قلبی مالامال از عشق به ایران عزیز و نظام – جمهوری اسلامی، ضمن آرزوی پیروزی های بیشتر و بزرگتر برای ملت شریف ایران، خود را همواره سرباز دولت مردمی، عدالت‌جو و مهرورز جنابعالی و نظام ولایی دانسته و در مسیر اسلام و انقلاب از هیچ تلاش و خدمتی دریغ نخواهم کرد."

منابع: کتاب الیگارشی علیه جمهوری اسلامی و روزشمار 8 ماه نبرد مقدس
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها