امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98878
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، یحیی آل اسحاق با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، یحیی آل اسحاق با بیان اینکه مقوله محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومان، وظیفه حاکمیتی و از اولویتهای نظام جمهوری اسلامی ایران است،گفت: از وظایف اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران،رفع محرومیت از محرومان و اجرای عدالت اجتماعی است که قسمتی از این مسئولیت به کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان یک نهاد رسمی واگذار شده است و این نهاد نیز بنا دارد در حوزه‌های مختلف انواع فقر را به پایان برساند.

وی به فعالیتهای این نهاد در زمینه اشتغال،تامین معیشت ،سلامت،فرهنگی و ... اشاره کرد و گفت: افراد تحت پوشش این نهاد در یک مدت محدودی توانمند می شوند و به خودکفایی می‌رسند.

آل اسحاق با اشاره به مشکل بیکاری در کشور،ادامه داد: با توجه به گزارش مجلس، برای هر یک فرصت شغلی حداقل 150 میلیون تومان سرمایه نیاز است و این در حالی است که کمیته امداد امام (ره) با توجه به مردمی بودن، حداقل بودن هزینه ها،نوع برخورد و مدیریت جهادی با20 میلیون تومان فرصت شغلی برای افراد ایجاد می کند.

وی به تعهد این نهاد در ایجاد 500 هزار فرصت شغلی در سال جاری و برگزاری جشن خودکفایی 120 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد اشاره کرد و یادآور شد: صادرات برخی تولیدات مددجویان به بازارهای جهانی از دیگر امکانات ایجاد شده این نهاد برای تولیدات مددجویان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها