امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98893
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
فرشته روح افزا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: اختلاط یکی از بحث‌هایی است که در شورای فرهنگی اجتماعی زنان در رابطه با این موضوع بحث‌های زیادی ...

فرشته روح افزا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: اختلاط یکی از بحث‌هایی است که در شورای فرهنگی اجتماعی زنان در رابطه با این موضوع بحث‌های زیادی وجود دارد.

وی افزود: در بحث عفاف و حجاب مواردی مانند نوع نگاه رفتار، حرکات و نوع منش زنان که به دور از تبرج و خود اظهاری باشد در قرآن مورد تأکید قرار گرفته است در حالیکه در قرآن برای مردان نیامده است که در حرف زدن و راه رفتن خود مواردی را رعایت کنند.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان، افزود: از دیگر موضوعاتی که همواره در اسلام مود تأکید قرار گرفته است جلوگیری از اختلاط و حدود محارم است سالم سازی محیط کار اقدامی است که باید سال‌‌های سال در نظام جمهوری اسلامی ایران  اجرا می‌شد و این موضوع از مطالبات جدی زنان جامعه ما است.

روح افزا تصریح کرد: در مصوبات شورای فرهنگی اجتماعی زنان نیز این موضوع از تمام دستگاه‌ها خواسته شده است که اختلاط را در محیط کاری خود از بین ببرند چرا که اختلاط و در کنار هم بودن زن و مرد در محیط کار به مدت طولانی آرامش روانی زن را از بین می‌برد.

وی افزود: زنان قطعا در محیطی که کاملا زنانه است راحت ‌تر می‌توانند رفتار کنند در حالیکه در جلوی مردان نامحرم مدام باید به صورت حساب شده رفتار کنند و مراقب رفتار خود باشند و بنابراین حضور زنان در محیط‌های مختلط نه تنها به معنی آزادی دادن به زنان نیست بلکه آن‌ها را محدود می‌کند.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان ادامه داد: یک زن مسلمان در محیط مختلط اذیت می‌شود این نگاه تنها نگاه ما نیست در اسلام نیز نگاه حضرت زهرا(س) اینگونه بوده است و اگر مخالفتی با جداسازی فضای کار زنان و مردان وجود داشته باشد در حقیقت مخالفت با شرع و قوانین اسلام است.

روح افزا افزود: مخالفانی که به بهانه دفاع از حقوق زنان این موضوع را زیر سؤال می‌برند باید پاسخ دهند که کدام حق زن با این کار زیر سؤال می‌رود و در اختلاط بین زن و مرد چه حقی برای زن وجود دارد که اگر این حق از بین برود او دچار کمبود شود؟

وی تصریح کرد: حضور زنان در محیط‌های مختلط در حقیقت وارد کردن فشارهای مضاعف به زنان است که باعث می‌شود توانمندی‌های خود را نتوانند به خوبی استفاده کنند.

روح افزا افزود: این مسئله حتی در بسیاری از کشورهای غیراسلامی هم اتفاق افتاده است و آنها برای اینکه راندمان کار اقتصادی خود را بالا ببرند این کار را انجام داده اند اما چرا ما حاضر نیستیم برای بالابردن راندمان تحکیم خانواده این کار را انجام دهیم؟

وی خاطرنشان کرد: طلاق‌های عاطفی، تزلزل بنیان خانواده، افزایش آمار طلاق و آسیب‌هایی که متوجه خانواده‌ها است در بیشتر موارد به دلیل روابط عاطفی است که در محیط کار بین زن و مرد ایجاد می‌شود، زنان با این کار نه تنها به حاشیه نمی‌روند بلکه ایجاد محیط‌های امن برای اشتغال زنان باعث می شود خانواده‌ها و همسران آنها با خیال راحت از اشتغال زنان و دختران خود استقبال کنند.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد: مسئولان حوزه زنان قبل از اظهار نظر نگاهی به پژوهش‌های علمی در این زمینه داشته باشند و بعد با درایت بیشتر اظهار نظر کنند، اگر موافقان محیط اختلاط می‌خواهند از این طریق مشکل ازدواج را حل کنند باید بدانند پاسخ قطره‌ای به نیازهای عاطفی زنان و مردان در محیط کار نیاز دریایی آنها را بی پاسخ خواهد گذاشت.

روح افزا ادامه داد: اگر غرب مدعی دفاع از اختلاط زن و مرد است چرا مدارس کاتولیک و غیرانتفاعی آنها که بهترین مدارس آن‌ها محسوب می‌شود، کاملا تفکیک شده است؟ در یک مقاله اروپایی در خصوص تأثیر نگاه عاطفی نامحرم بر روح و روان یک زن آمده است که این تأثیر تا 90 سالگی در ذهن فرد باقی می‌ماند بنابراین آن‌ها در جایی که منافع خود را در خطر می‌بینند گفته‌های خود را عمل نمی‌کنند و آن را برای سایر کشورها تجویز می‌کنند.

وی تصریح کرد: بهتر است مخالفان جداسازی فضای کار زنان و مردان به این سؤال پاسخ دهند که اگر زنان جدا از مردان باشند به کدام بخش از شخصیت آن‌ها آسیب وارد می‌شود؟ این در حقیقت نه تنها دفاع از حقوق زنان نیست بلکه تضییع حقوق زنان است که باید از صبح در فضای کار خود را به خاطر حضور مردان محدود کنند و مدام مراقب رفتار خود باشند و همین موضوع در راندمان کاری آن ها نیز تأثیر گذار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها