امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98897
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، اسدالله درویش امیری ظهر امروز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، اسدالله درویش امیری ظهر امروز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 2013 از یک میلیارد و 150 میلیون سفر صورت گرفته در دنیا، سهم ایران کمتر از یک درصد بود.

ویبا بیان اینکه سال گذشته سهم درآمد کشور از گردش مالی گردشگران نیز کمتر از نیم درصد بوده است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور، برنامه‌ریزی برای افزایش این سهم ضرورت دارد.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تعداد گردشگران کشور طی سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال دو برابر رشد داشته است.

وی به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و طبیعی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و افزود: باید با اجرای طرح گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها میزان حضور گردشگر در این استان افزایش یابد.

درویش امیری با اشاره به قرارگیری چهارمحال و بختیاری در بین دو استان بزرگ فارس و اصفهان با تعداد گردشگر خارجی بسیار بالا اظهار داشت: باید با امضای تفاهم‌نامه بین استانداران، تعدادی از گردشگران این استان‌ها به شهرکرد سفر داشته باشند.

وی آموزش را امری مهم در توسعه صنایع دستی و ایجاد اشتغال و افزایش توان اقتصادی دانست و افزود: از مجموع 460 رشته صنایع‌دستی در جهان، 350 رشته در ایران آموزش داده می شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تأکید کرد: چهارمحال و بختیاری اکنون از مجموع رشته‌های صنایع‌دستی در 48 رشته هنرجو می‌پذیرد.

وی اظهار کرد: انتقال صنایع‌دستی از نسل‌های گذشته به نسل‌های آینده با هدف جلوگیری از منسوخ شدن رشته‌های مختلف صنایع دستی ضرورت دارد.
انتهای پیام/68003/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها