امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۱۵:۱۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 989
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 335
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در پی رحلت علامه آیت‌الله شیخ عبدالهادی الفضلی در هفته گذشته شهرها و مناطق مختلف عربستان سعودی هر روز شاهد عزاداری ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در پی رحلت علامه آیت‌الله شیخ عبدالهادی الفضلی در هفته گذشته شهرها و مناطق مختلف عربستان سعودی هر روز شاهد عزاداری هستند.

این عزاداری‌ها با حضور علمای بزرگ عربستان از جمله «آیت‌الله شیخ حسین العمران» و «علامه سید علی الناصر» از منطقه دمام و احساء و شخصیت‌های علمی و حوزوی برگزار می‌شود.

بنابر این گزارش، در روزهای گذشته شهرهای دمام و سیهات محل عزاداری برای این عالم ربانی بوده است و قرار است امروز این عزاداری‌ها به شهر احساء و محل زندگی خانواده علامه الفضلی منتقل شود.

این مراسم‌ها که شامل قرائت قرآن و برگزاری مراسم شعرخوانی و نمایشگاه‌هایی از تالیفات علامه فضلی و پخش مستندی از زندگی اوست، فردا به شهر قطیف منتقل خواهد شد.

این در حالی است که هزاران عزادار از داخل عربستان سعودی از جمله شهرهای احساء، قطیف، دمام و مدینه منوره و همچنین و خارج از این کشور در این عزاداری‌ها شرکت کردند.
 

* دیدار سیدعلی فضل‌الله با خانواده علامه الفضلی
 

بنابر این گزارش، روز گذشته نیز «امیر سعود بن نایف» امیر منطقه شرقیه عربستان به دیدار خانواده این عالم ربانی رفته و به آنها تسلیت گفت.

همچنین آیت‌الله سید علی فضل‌الله فرزند علامه فضل‌الله(ره) نیز با سفر به منطقه شرقیه عربستان با خانواده علامه الفضلی دیدار کرد و به آنها تسلیت گفت.

وی همچنین در دیدار با آیت‌الله شیخ حسن الصفار، رهبر شیعیان عربستان و جمعی از نخبگان و اندیشمندان شیعه این کشور، با اشاره به اوضاع منطقه، بر ضرورت تمسک به وحدت اسلامی و فرهنگ همزیستی بین شیعه و سنی تاکید کرد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها