امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98908
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ناصر میکائیلی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یک دستگاه خودروی کامیون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ناصر میکائیلی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یک دستگاه خودروی کامیون بنز با خلافی 55 میلیون و 60 هزار ریال توقیف شد.

وی از توقیف 11 دستگاه خودروی دارای خلافی بالای 10 میلیون ریال در نیمه دوم خرداد ماه سال‌جاری تا نیمه اول تیرماه توسط پلیس راهور شهرستان اهر خبر داد.

وی در ادامه افزود: از این تعداد خودروها پنج دستگاه کامیونت، یک دستگاه وانت و پنج دستگاه سواری بودند که پلیس راهور اهر با شناسائی خودروهای فوق از طریق سامانه اجرائیات، نسبت به اجرای ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی که اذعان دارد «در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد راهنمایی و رانندگی موظف است مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه یا اعتراض به واحد مندرج در ماده (5) این قانون اقدام ننماید، راهنمایی و رانندگی مکلف به توقیف خودرو تا پرداخت جریمه است» اقدام به توقیف خودروهای مذکور نموده است.

این مقام انتظامی با یادآوری اینکه یکی از وظایف ذاتی پلیس اخذ و وصول جرائم رانندگی از رانندگان متخلف اعمال قانون شده است، در پایان توصیه کرد: با رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی آرامش و امنیت در رانندگی برای آنها تامین شده و رانندگان از جرائم رانندگی به دور خواهند بود.

دور زدن غیرمجاز راکب موتور را به کام مرگ کشاند

میکائیلی اظهار کرد: دور زدن غیرمجاز راننده پراید در روی پل راکب موتورسیکلت‌سوار را به کام مرگ کشاند.

وی با بیان اینکه سانحه‌ رانندگی در پل روگذر خطیب یک فوتی بر جای گذاشت افزود: در این سانحه‌ رانندگی بی‌مبالاتی راننده سواری پراید موجب برخورد با یک دستگاه موتورسیکلت شد و راکب موتورسوار در دم فوت نمود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: مطالبه‌ پلیس راهنمائی و رانندگی از عموم رانندگان صبر و حوصله و رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی است چنانچه دور زدن در محل مجاز می‌توانست جان موتورسواری را در امان نگه دارد و همچنین استفاده از کلاه ایمنی نیز در رانندگی با موتورسیکلت درصد صدمات وارده به سر را کاهش داده و از اساسی‌ترین نکات ایمنی در رانندگی با موتورسیکلت است.

وی ادامه داد: پلیس راهور آذربایجان‌شرقی صبر و حوصله در رانندگی را برای رانندگان توصیه می‌نماید تا هرگز شاهد چنین حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی در پایان یادآور شد: مطابق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی دور زدن در محل ممنوع یکی از تخلفاتی است که علاوه بر اعمال قانون (با کد تخلف 2013 و با مبلغ 500،000 ریال) نمره منفی به میزان 3 نمره در سوابق گواهینامه راننده درج می‌شود؛ همچنین به علت تصادف فوتی، گواهینامه راننده مقصر به مدت 3 ماه توقیف و پس از طی مراحل قانونی، گذراندن دوره آموزش و پایان مدت مذکور؛ گواهینامه به وی مسترد می‌شود.
انتهای پیام/60001/ع40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها