امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9891
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی نامزد انتخابات یازدهم با حضور در همایش بیداری اسلامی، ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی نامزد انتخابات یازدهم با حضور در همایش بیداری اسلامی، افق‌های آینده و انتخابات 92 با اشاره به بیداری اسلامی و تاثیر انقلاب اسلامی در این بیداری اظهارداشت: برخی در کشور به بیداری اسلامی اعتقاد ندارند اما باید بدانند بیداری اسلامی در جهان رخ داده است.

وی با اشاره به برگزاری 6 اجلاس بیداری اسلامی در کشورمان گفت: بسیاری از این افراد که شامل جوانان و زنان در عرصه بیداری اسلامی بودند تا به حال به ایران نیامده بودند و ما برای آنها برنامه‌های ایرانگردی گذاشتیم.

ولایتی با اشاره به لزوم تحقق وحدت شیعه و سنی در عرصه عمل تصریح کرد: در حال حاضر تبلیغات ضد شیعی از بین رفته است.

نامزد انتخابات یازدهم در ادامه با اشاره به برخی از سیاست‌های دولت اصلاحات در موضوغ غنی‌سازی خاطرنشان کرد: غربی‌ها گفتند برای مدت کوتاهی غنی‌سازی را متوقف کنید اما از آنجا که غربی‌ها وفای به عهد ندارد در مرداد 84 به دستور رهبری غنی‌سازی از سر گرفته شد.

وی در ادامه سخنان خود به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و ادامه داد: بخشی از مشکلات کشور ناشی از تحریم‌ها و بخشی به تدبیرها بازمی‌گردد و مردم همه این موضوعات را دیده‌اند.

ولایتی در خصوص دولت یازدهم تصریح کرد: سیاست دولت آینده باید جوری باشد تا نیازهای حماسی برطرف شود و از این رو امیداریم انتخابات پرشوری داشته باشیم و مردم دولت آینده را مقتدرانه دنبال کنند.

ایننامزد ریاست‌جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه دولت قدرتمند در نظام جمهوری اسلامی ایران با تدبیر می‌تواند منافع اسلامی و ملی را حفظ کند، گفت: شما ببینید در کشور عراق رژیم صدام حسین به ایران حمله کرد و صدها کشته و اسیر را بر جای گذاشت اما امروز در کشور عراق یک دولت اسلامی حاکم است و چقدر تفاوت بین این دو وجود دارد.
 
وی با اشاره به اهمیت انتخابات ایران در نزد کشورهای مسلمان گفت: از همین رو است که در تمام کشورهای اسلامی به تحولات سیاسی ایران و از جمله انتخابات با کمال حساسیت نگاه می‌کنند و آن را به طور جدی پیگیری می‌کنند.
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های اقتصادی خود گفت: ما حتماً هفته آینده برنامه خود را به صورت کامل و مکتوب در معرض افکار عمومی قرار خواهیم داد اما در حوزه اقتصادی ما سه مرحله مهم را پیش رو داریم.
 
ولایتی گفت: مرحله اول حل بحران‌ها و مشکلاتی است که مردم را درگیر کرده است، مهمترین راهبرد دولت بازسازی اعتماد مردم است و در این صورت می‌توان در مدت کوتاهی به قول‌هایی که به مردم داده‌ایم عمل کرد.
 
وی با اشاره به اینکه کنترل گرانی افسارگسیخته و تورم و همچنین به راه انداختن شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که تولید آنها از کار افتاده است مهمترین اولویت دولت وی است، ادامه داد:‌ باید موانعی همچون بانک‌ها و مالیات را از مقابل کارخانجات صنعتی برداشت تا اینها توان تنفس برای راه‌اندازی تولید خود پیدا کنند.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به ضرورت کنترل هرچه بیشتر تورم و جلوگیری از رشد آن افزود: اگر ما بخواهیم تا دو سه سال آینده مشکلات موجود را حل کنیم بسیاری از مردم از هستی ساقط می‌شوند از این رو باید با فوریت همچون بیماری که دچار تب شدید شده است به برخی از مشکلات رسیدگی کرد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه ریاست کارگروه اقتصادی وی را نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی بر عهده دارد، اظهارداشت: انشاءلله به زودی برنامه‌های اقتصادی را در حوزه‌های گوناگون ارائه خواهیم داد.
 
این کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی درباره ضرورت ادامه یافتن بحث هدفمندی یارانه‌ها گفت: مجلس شورای اسلامی قانونی را به نام قانون هدفمندی یارانه‌ها تصویب کرد که هدف از آن تعدیل اقتصادی است، یعنی قیمت‌ها به میزان واقعی خود نزدیک باشد و برای جبران افزایش قیمت‌ها 50درصد از مبلغ اضافه شدن قیمت‌ها به یارانه‌ها اختصاص خواهد یافت.
 
ولایتی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 65 درصد هزینه بهداشت و درمان از جیب مردم پرداخت می‌شود، ادامه داد: باید در بحث هدفمندی یارانه‌ها به این نکته توجه کرد که بهداشت و درمان برای مردم رایگان شود همانگونه که در ماده 32 و 38 قانون برنامه توسعه پنجم آمده است.
 
وی افزود: هدف اصلی ما یک پارچه کردن تمام بیمه‌های وصله پینه‌ای همچون تأمین اجتماعی و بیمه طلایی آموزش و پرورش در قالب یک بیمه سراسری است.
 
ولایتی همچنین در پاسخ به سؤالی دیگری درباره برنامه سیاست‌های فرهنگی دولت، گفت: همانگونه که می‌دانید شورای عالی انقلاب فرهنگی مرکز فرماندهی فرهنگی کشور است و به نظر من اگر به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل شود می‌توان به بحث فرهنگ توجه ویژه و جدی کرد که از جمله آنها بحث تحول در نظام آموزش و پروش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار